Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

23 Nisan 2009 Perşembe

Taşınabilir oyun keyfi!


Oyuncular için gerçek bir oyun laptop'u...

Oyun için masaüstüne bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bu laptop tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak.


Gateway firması P-7808u FX Edition ile oyuncu ve multimedya serisi için yeni bir laptop modeli duyurdu. 4 kilogramdan ağır olan bilgisayarın 17 inç ekranı 1440 x 900 pikseli çözebiliyor.

Cihazın içinde Core-2-Quad-Q9000 işlemci, 1 GB bellekli Nvidia Geforce 9800M çalışıyor. Ayrıca standart olarak 4 GB RAM ve 500 GB sabit disk sunuluyor.

Diğer spesifikasyonlar: Gigabit-LAN, Bluetooth, 802.11 a/g/n WLAN, 1,3 Megapiksel webcam, 5-in-1 kart okuyucu, USB 2.0 ve eSATA bağlantıları, HDMI ve VGA çıkışları. Optik sürücü olarak 8x DVD yazıcı geliyor. Yazıcının Labelflash desteği de var.

Cihazın 9 hücreli bir bataryası var. Gateway pil süresi hakkında bir açıklama yapmadı. İşletim sistemi olarak 64-Bit'lik Windows Vista kullanılıyor. P-7808u FX Edition'ın ABD'deki satış fiyatı 1800 dolar.

Kopya değil gerçek!


Çinliler bu kez kopyalamıyor; üretiyor...

Projektöre sahip cepler için en büyük çaba Samsung'dan geliyor; ama Çinli rakipleri de boş durmuyor.

Cep telefonundan duvara ya da özel bir perdeye görüntü yansıtmak henüz çok yaygın bir uygulama değil. Bu konuda en ciddi çalışmaları Samsung'un yaptığı biliniyor. Fakat Samsung dışında projeksiyon ceplerle ilgilenen biri daha var. Adını daha önce muhtemelen hiç duymadığınız LitPhone...

Bu özel alanda kendisine yer edinmeye çalışan Çinli firma SCT Optronics'in bir ürünü olan LitPhone, projeksiyon yetenekleri dışındaki özellikleri ile de dikkat çekiyor. Dokunmatik ekranı bulunan telefonun ilk göze çarpan özelliği bir televizyon alıcısına sahip olması. Hong Kong Elektronik fuarında ilk kez görücüye çıkan LitPhone'un projeksiyonun çözünülürlüğü hakkında henüz bir bilgi verilmedi. USB yardımıyla bilgisayara bağlanabilen telefon, bilgisayar ekranındaki görüntüleri de yansıtabilmesi sayesinde sunumlar için büyük kolaylık yaratacağı benziyor. Henüz satışa sunulmamış olan telefonun, piyasaya çıkacağı tarih ise henüz bilinmiyor.