Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

7 Nisan 2009 Salı

RadiForce'tan 56 inç monitör


Televizyon mu, monitör mü belli değil!

RadiForce'un LS560W LCD mönitörü, 56 inçlik görüş alanı ve 3.840 x 2.160 çözünürlük desteği ile gelerek herkesi şaşırtıyor.

Ürün, FULL HD'den çok daha ötesini vaat ediyor. Özellikle ameliyathaneler gibi görüntü kalitesinin çok kritik olduğu yerler için geliştirilmiş. 24 farklı kaynaktan gelen görüntüleri gösterebilen monitörünün ekranı birçok parçaya bölünebiliyor, böylece birkaç mönitör birden kullanma derdinden kurtulunuyor.

RadiForce'un görüş açısı 176 derece, kontrast oranı 1200:1, parlaklığı ise 450 cd/m2. Ürünün fiyatı henüz belli değil ama cep yakacağı gerçeğini tartışmak bile gerekmez.

Gökçe’den Yeni Albüm "Beş Kuruş Yok"

İlk albümü Böğürtlenli Reçel ile tatlı bir çıkış yapan Gökçe’nin, acı gerçekleri kendi aynasından yansıttığı ikinci albümü “5 Kuruş Yok” Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

İçinden geldiği gibi söz yazdığını ve müzik yaptığını söyleyen Gökçe, birbirinden çok farklı şarkıları bir araya getirdiği yeni çalışmasını çok sevdiğini ve içten olduğunu dile getirmekte...

Albümde yer alan 9 şarkıdan 8’inin söz ve bestesini hazırlayan Gökçe besteleri yaparken farklı soundlar hayal ettiği için 3 ayrı aranjör Cenk Eroğlu, Alen Konakoğlu ve Burak Yerebakan ile çalıştı.

Kendi düşüncelerini ve kendini daha iyi ifade edebildiği bu albümde, müziği Aykut Gürel’e, sözleri Zeynep Talu ve Leman Sam’a ait olan “Anladım ki” şarkısını yeniden yorumladı. Albümün en ilginç şarkısı Hayko Cepkin ile Gökçe’nin düeti “Aklım Giderken” olurken, “Şehir” şarkısında Serdar Barçın saksafonu ile, “5 Kuruş”un rap bölümlerinde ise Esin İris vokali ile eşlik etti.

“5 Kuruş Yok” isimli albümünün ilk video klibi, Gökçe’nin ‘‘Aradım Seni’’ ve ‘‘Her Gece’’isimli şarkılarının video kliplerinin de yönetmenliğini üstlenen Fatih Demir yönetmenliğinde; parasızlık içinde yaşayan insanların para hayali kurması konusunun işlendiği “5 Kuruş” şarkısına çekildi.

-Albümdeki Şarkı Listesi;

1. Şehir (feat Serdar Barçın)
2. 5 Kuruş (feat Esin İris)
3. Hayat
4. Aklım Giderken (feat Hayko Cepkin)
5. Tiktak
6. Anladım ki
7. Dünya
8. Düşün Yakamdan
9. 5 Kuruş (feat Esin İris) Version 2

Sanatcı hakkında daha fazla bilgi fanımız : http://www.gokcedincer.info