Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

22 Mart 2009 Pazar

Geçmişten Günümüze Ünlü Siteler

Herkes tarafından bilinen popüler sitelerin ilk halleri.
Fizy


Fizy, eşi benzeri olmayan inanılmaz bir araç.Bazen tatile gittiğinizde,yanınızda mp3 oynatıcınız olmadığında müzik dinlemenin en kolay yolu."Easy way to find songs and music videos" sloganını seçerek doğru yapmış. ( Müzik dinlemenin ve müzik videoları izlemenin en kolay yolu ) Gerçekten istediğimiz an Fizy'e giderek müzik dinliyebiliyoruz.Sadece şarkının adını yazıp Listen! (Dinle!) butonuna basmamız yeterlidir.Müziği dinlerken isterseniz videosunuda görebiliyorsunuz bu çok güzel bir özellik bence.Oldukça basit bir kullanımı var.Herkese tavsiye ediyorum.

Sony ve NVIDIA'dan dev ortaklık


NVIDIA PhysX motoru Sony PlayStation 3'te kullanılacak.

NVIDIA, Sony'nin; PhysX motorunun kullanma lisansını satın aldığını açıkladı PhysX teknolojisi yazılım geliştirme kiti (SDK) kayıtlı PS3 kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Kullanıcılar yazılımı ücretsiz olarak download edebilecek.

Görünüşe bakılırsa Sony, PS3'te bazı değişiklikler yapmayı planlıyor. PhysX teknolojisi, özellikle oyun geliştirme alanında Sony'nin işini çok kolaylaştıracak.

SDK tam özellikli API sunarak programcılara avantaj sunuyor. Böylelikle programcılar, fizik motorunu, animasyonları ve bölüm tasarımlarını çok daha kolay bir şekilde yapabiliyor. Fiziksel tepkiler de tam zamanlı hala geliyor.

PS3 için olan SDK, NVIDIA resmi sitesinden download edilebiliyor.


Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo Yarışması

Utanç verici rekor!


Utanç veren rekorla Guinness'e giren oyun.

Pek çok oyun farklı özellikleri ile öne çıkıyor; ama bu oyunun özelliği pek övünülecek cinsten değil.


Oyun sektörü sürekli geliyor. Bir yandan teknolojinin nimetlerinden faydalanan yapımcılar, eskisinden daha iyi görünen oyun yapmak için uğraşıyor. Diğer yandan senaristler en ilgi çekici oyun konusunu bulmak için kafa patlatıyor. Tüm bu çabaların tek bir amacı var; oyunun daha çok ilgi görmesini sağlamak. Ya da tüm bunları boş verip, hazırladığınız oyunun dikkat çekmesi için küfür edebilirsiniz. Bunun da bir yöntem olduğunu SEGA yeni çıkan oyunuyla kanıtladı.

House of the Dead: Overkill, SEGA'nın Wii oyun konsolu için piyasaya sürdüğü oyunu. Aslında oyun kötü bir oyun da değil ama SEGA nedense, bu zombi oyununu, oyuna dair özellikleri nedeniyle değil, küfür ile öne çıkartmayı tercih etti. Oyunda tam 189 kez küfür edilmesi ve oyunun tüm diyaloglarının %3'ünün sadece küfürden ibaret olmasını oyunculardan önce Guinness Rekolar Kitabı'nın dikkaitni çekti ve House of the Dead: Overkill içerisinde en çok küfür bulunan oyun olarak tarihe geçti.


Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo Yarışması

Windows açığı dert oldu!Windows'un 1 yıllık açığı can yakmaya başladı.

1 yıl önce ortaya çıkan Windows açığı halen kapatılmadı; kaymağını yemekse hacker'lara kaldı.


Bundan tam bir yıl öne, güvenlik uzmanı Cesar Cerrudo, Windows işletim sistemlerinde bulunan bir güvenlik açığını ortaya çıkartmış ve konuyla ilgili bir rapor hazırlamıştı. Cerrudo'nun ortaya çıkardığı "token kidnapping" olarak bilinen güvenlik açığı; art niyetli kullanıcıların sistemlerde istedikleri kodu çalıştırabilmelerini mümkün kılıyor ve sonucunda sistemin tamamıyla ele geçirilebilmelerine yol açıyordu. Microsoft Nisan 2008'de bu sorunu giderebilecek alternatif bir yöntem yayınladı fakat konuyla ilgili bir yama piyasaya sürülmedi.

Bunun sebebi Microsoft'un bahsi geçen güvenlik açığının kullanılabilmesinin çok mümkün olmadığını tespit etmesi ve kritik bir açık olarak değerlendirilmemesiydi. Fakat aradan geçen bir yıl içerisinde artık hacker'lar bu açığı rahatlıkla kullanabilecek seviyeye geldiler. Son zamanlarda bu açığı hedefleyen saldırıların artması da bunun ispatı.

Şu anda kullanıcıların ellerinde sadece Microsoft'un şurada belirttiği (İngilizce) alternatif yöntem var. Üstelik başta Cerrudo ve saygın güvenlik uzmanlarından Ryan Naraine olmak üzere Microsoftun bu konuda yavaş kalmasını eleştirenlerin sayısı da artmaya başladı.

Bu gelişmelerden sonra Microsoft'un, Windows XP, Vista, 2003 ve 2008 Server sürümlerini etkileyen açığın kapatılması için daha ciddi bir adım atıp atmayacağı merakle bekleniyor.


Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo Yarışması

Win 7 Vista'ya karşı!


Win 7 ve Vista Crysis için yarışırsa.

Son zamanların en sevilen oyunu Crysis Windows 7'de mi yoksa Vista'da mı daha iyi çalışır?


Tüm oyuncuların bitmek bilmeyen sorusu, hangi sistemin oyunlar için daha iyi performans verdiğidir. Bu sorunun cevabı ancak kapsamlı bir test ile yanıtlanabilir çünkü ekran kartı, işlemci, bellek miktarı ve hatta işletim sistemi bile oyunların performansı üzerinde önemli etkire sahip. Extremetest'in yayınladığı son araştırmada da, en yeni donanım ve yazılım ürünlerini aynı şartlarda yarıştırarak bu sorunun cevabı arandı.

Testler esnasında GeForce 9800 GTX, GeForce GTX 285 OC2, Radeon HD 4850 ve Radeon HD 4870 X2 ekran kartları kullanıldı. Ayrıca iki farklı işletim sistemi Vista ve Windows 7 beta build 7000 bu karışlaştırmada yer aldı. Tüm test makineleri Core i7 işlemci ve 3 GB bellek ile donatılmıştı. Yani bu test esnasında temel olarak ekran kartı ve işlemciler yarıştırıldı.

Ortaya çıkan sonuç özetle; hepsi aynı... En iyi performansı Vista ve Radeon elde etti ama aradaki fark pek büyük olmadı. Radeon'lar genelde GeForce'tan daha iyiydi ve Vista çoğunlukla Windows 7'ye üstünlük sağladı. Fakat bu testten ortaya çıkan asıl sonuç bütün varyasyonlarda farkların genellikle çok düşük kalması oldu.

Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo Yarışması

Lida DaiDaiHuaJiaoNang Seo Yarışmasında Yeni Kural

YENİ KURAL
Yarışmadan normal şartlarda bana dönüşüm açısından çok iyi verim almam gerekirdi , çoğunuzun belirttiği gibi r10 yarışmasından bile fazla katılım aldık, sıfır sonuçlu bir arama şu an 1 milyon sonuç verir durumda.. Ancak sanıyorum bu yarışma r10 gibi bir ortamda alenen yapılınca sitelere backlink açısından filtreleme gibi bir durum oldu sanırım, saçma ama sık sık r10da dolaşan google editörlerinin böyle bir işlem yapmış olması muhtemel..
Elbette bu durum yarışmayı kazananlara ve ödüllere yansımayacaktır. Ancak maddi dönüşümü amorti edebilmek için ilk ve son olarak yeni bir kural eklemesi yapmalıyız.

Tüm yarışma siteleri aşağıda bulunan reklam kodumuzu eklemekle yükümlüdür.
Yarışmaya komple site olarak katılanlar görünür şekilde tüm siteye yerleştirmeli, yarışmaya sitelerinin alt sayfası ile katılanlar alt sayfasında görünür şekilde yerleştirmelidir. Reklam kodunda 468x60 ebatlarında banner çıkacaktır, her sayfa yenilemesinde farklı ürün gösterilecektir. Umuyorum ki en azından bunun dönüşümü olsun
(kodu ekleyemeyen .wordpress.com uzantılı blog sahipleri pm ile DEKAN nickli kullanıcıya ulaşabilirler)
<script type="text/javascript" src="http://www.dogal.gen.tr/fx15/reklam/bloglar.js"></script>
Reklam kodunu eklemeyenler uyarı alacakmış.

Dünyanın en zor oyununu


Oyunun adı You Probably Won't Make It.

Kafayı yemeye hazırsanız, oyunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yön tuşlarıyla oynanıyor ama biz Num Lock'unuzu kapatıp 4, 6 ve 8'le oynamanızı tavsiye ediyoruz, daha rahat. Daha rahat ama sonunda delirip yüksek sesle şarkı söylerken bilgisayarı çıplak elle parçalamanızı engellemiyor.

Not: Bir de oyunun ufak bir bellek hatası mevcut oyüzden oyunu arada sırada kapatıp tekrar başlatsanız iyi olur. Merak etmeyin, son geldiğiniz nokta her zaman kaydediliyor.

Oyun hakkındaki yorumları okumak için buraya (ingilizce) tıklayın.

Download : You Probably Won't Make It


Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo YarışmasıGoogle yine unutmadı!


Google'dan çok özel bir logo daha.

Google özel günler için hazırladığı logolarına bu kez Türk tarihinin önemli bir ismini konuk ediyor.


Google'ın özel günleri logosuna yansıtması artık çok da şaşırılacak bir olay değil. Ancak arama devinin bugünkü logosu gerçekten anlamlı ve alkışı hak ediyor.

İlk Türk kadın pilot, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve hepsinden önemlisi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen 1913 yılının 22 Mart günü dünyaya geldi. Türk ve dünya havacılık tarihinde önemli bir yeri olan Sabiha Gökçen'in doğum günü, herkesten önce Google tarafından, yukarıdaki logo ile kutlanıyor. Logonun üzerine tıklayanlar ise, Sabiha Gökçen'le ilgili arama sonuçlarına ulaşabiliyor.

Biz de bu vesileyle, yine bir 22 Mart gününde, 2001 yılında kaybettiğimiz Sabiha Gökçen'i saygıyla anıyoruz...


Lida Dai Dai Hua Jiao Nang Seo Yarışması