Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

15 Mart 2009 Pazar

İnternetin tek hakimi!


iPhone internetin de hakimi; peki ikinci kim?

Mobil cihazlar arasında nete girmek için en çok kullanılan belli: iPhone. Peki ikinci ve üçüncü kim?

İnternet artık sadece bilgisayarın hakimiyetinde değil. Mobil cihazlar ve bu cihazlardan internet kullanımı da her geçen gün yaygınlaşıyor. Kendi içinde önemli bir pazar haline gelmeye başlayan mobil internette rekabet de aynı hızda büyüyor. Mobil dünyanın internet alışkanlıklarını ölçen Admob adlı firmanın yayınladığı rakamlara göre internete girmek için en çok kullanılan taşınabilir cihaz Apple'ın göz bebeği iPhone. Aslında bu kısmı çok da büyük bir sürpriz değil ama ikinci sırada yer alan cihaz biraz daha ilginç.

iPhone'un %11'le birinciliği çektiği mobil internet erişiminde, ikinci olan cihaz %7,4'lük paya sahip. Fakat bu cihaz bir telefon değil, bir mp3 çalar; yani iPod'dan başkası değil. Üstelik iPod, iPhone'dan daha hızlı gelişiyor. Ocak ayı rakamlarına göre iPhone %0,2'lik oranda payını geliştirirken, iPod'un gelişme oranı tam %2,7! Bui önümüzdeki aylarda iPod'un iPhone'u da geçebileceğinin göstergesi.

Üçüncü sırada uzak arayla %3'lük paya sahip Motorola RAZR V3 geliyor. 4. sıradaki %2,5 paya sahip olan Nokia N70'in ardından ise başka bir Motorola, %1,5 oranla Z6m geliyor

Ev yapımı dev simülatör!


Kendi uçuş simülatörünü kendin, evinde yap.
14 bilgisayar ve 45 özel yazılımdan oluşan dev uçuş simülatörü; üstelik ev yapımı.

Matthew Sheil adlı Avustralya'lı bir adam işini gücünü bıraktı, kendisine özel bir uçuş simülasyon cihazı inşa etti. Uçuş simülatörlerinin en büyük tutkusu olduğunu söyleyen Sheil, tamamını kendi imkanları ve kendisine bağış olarak verilen parçaları kullanarak simülatörü 200 bin dolara (yaklaşık 340 bin TL) mal etmeyi başardı. Kendi imkanlarıyla ürettiği 747-400 uçuş simülatörünün profesyonel olarak eğitim amacıyla kullanılan alternatiflerinin satış fiyatı ise yaklaşık 40 milyon dolar (yaklaşık 68 milyon TL).
Sheil, 14 farklı bilgisayar ve 45 farklı özel geliştirilmiş yazılım kullanarak yaptığı simülatör ile dünya üzerindeki 27 bin farklı havaalanı arasında son derece gerçekçi bir görüntü eşliğinde uçuş yapabiliyor. Kendisine bağışlanan parçaların karşılığında, simülatörünün kira gelirini RFDS adlı kuruma bağışlayacak olan Sheil, ayrıca evde yapılmış en pahallı uçuş simülatörü unvanını almak için Guinness'e de baş vurdu.

Hotmail de çöktü!

Hotmail 5 saat süreyle erişime kapandı!

Geçtiğimiz gün ücretsiz e-posta hizmeti Hotmail'e 5 saat boyunca kimse erişemedi! İşte yaşananlar.

Microsoft'un ücretsiz e-posta hizmeti Hotmail, dünya çapında en yaygın kullanılan e-posta hizmetlerinden biri. Dünyanın dört bir yanından 375 milyondan fazla kulacıya sahip olan Hotmail, geçtiğimiz Perşembe günü tam 5 saat boyunca kapalı kaldı! Twitter üzerinden birbiriyle haberleşen Hotmail kullanıcıları kısa süre içerisinde sorunu yaşayan tek kullanıcının kendileri olmadığını, sorunun dünya çapındaki hemen hemen tüm Hotmail kullancılarını etkilediğini öğrendiler. Hatta Microsoft bile, Twitter üzerindeki sayfasında konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Yaklaşık 5 saat sonra da sorunun giderildiği duyuruldu ve tüm Hotmail kullanıcılarından özür dileyen bir mesaj yayınlandı.

Kısa süre önce Google'ın ücretsiz e-posta hizmeti Gmail'de de benzer bir sorun yaşanmıştı. Fakat Gmail'in sorunu çok daha uzun sürmüş ve bazı kullanıcılar hesaplarına ancak 36 saat sonra erişebilmişlerdi.

Bu gidişle Facebook da kapatılır!

Facebook'da siyasi parti liderleri yönelik kurulan gruplarda çok ağır küfürler yer alıyor.

Youtube yasağından Facebook yönetimi ders almamışa benziyor. Facebook'ta siyasi parti liderlerine yönelik çok ağır eleştiriler ve küfürler yer alan grupların sayısı giderek artıyor. Bu küfürlerden en çok nasibini alan lider ise Başbakan Erdoğan oldu.

Dünyanın 1 numaralı sosyal iletişim ağı Facebook'ta kurulan gruplar, eleştiri sınırlarını aştı küfür grupları haline geldi. Özellikle siyasi parti liderlerine yönelik kurulan gruplarda, ağıza alınmayacak küfürler edilirken çok ağır eleştiriler yer alıyor.

KÜFÜRÜN BİNİ BİR PARA

Facebook'taki küfürlerin odağındaki isim ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan! Kurulan gruplarda, Erdoğan'a çok ağır küfürler edilirken yolsuzluklarla ilgili suçlamalarda yer alıyor.

İşte o gruplardan bazıları;

'Cumhuriyet tarihinin en Şe.... başbakanı: Recep Tayyip Erdoğan' 93.251 Üye Resimlere ve altındaki yorumlara kesinlikle bakınız arkadaşlar,neden ş..... dediğimizi elimden geldiği kadar açıklamaya çalıştım.

Youtube yasaklı olduğu için videoyu açamayanlar için konuşmalarını yazıya döktüm herkesin nasıl bir başbakana sahip olduğunu görmesi açısından malesef bizi yöneten kişi olan Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını kesinlikle okuyunuz teşekkürler.

"Ş...siz Başbakan" 500 üye

"Yeter lan bu zamana kadar sesimiz cıkmadı.. Hep icimize attık.. Ama bu en son yaptıgın şerefsizlik bardagı tasıran son damladır.. (kücük yazıyorum) trt 6 da .. dier tüm trtlerde ..... girsin.. Seni başımıza getirenlere yazıklar olsun.

Altıparmaktayım Gel.. ekle msnimi..

"Şe... Tayyip Erdoğan Oturdugu Koltuktan Men Edilsin Diyenler"
123 üye
Kendinize gelin millet! Bunların büyük bir tuzak olduğununun farkına varın artık bu seçimlerde ona 3 ün ...' ni verelim.

Özgürlük : Hep söylüyoruz internet ve fikirler özgür olmalı diye. Ancak, artık özgürlüğün; başkalarına hakaret etmek yada başkalarının özgürlüğüne zarar vermek olmadığını öğrenmemiz gerekiyor diye düşünüyoruz. Her kim olursa olsun insanlara hakaret etmeyi doğru bulmuyoruz. Düşmanımız dahi olsa...