Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

14 Mart 2009 Cumartesi

Kafalar iyice karıştı...


Apple Netbook: Sadece büyük bir iPhone mu?

Apple'ın netbook yapıp yapmayacağı tartışılırken, gelişmeler konuyu daha da karmaşık hale getirdi.


Teknolojinin yol kat etmesiyle cihazların da ebatlarında ciddi küçülmeler görülmeye başlandı. Artık koskoca bir masaüstü bilgisayarın tüm işlevlerine sahip olan notebook'lar, sistem canavarı oyunları dahi çalıştırabilir duruma geldi ve pazarın son yıllarda hızla büyümesiyle küçük büyük birçok şirket, mobil ürünleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya başladı. Apple da birçok mobil ürünüyle bu pazara yön veren şirketlerden sadece biri...

Reuters'in haberine göre, merkezi Tayvan'da bulunan Wintek isimli şirket, Apple'ın dedikoduları bir türlü bitmek bilmeyen yeni netbook serisi için dokunmatik panelleri tedarik edecek ve bunları bu yılın üçüncü çeyreğine doğru dağıtmaya başlayacak.

Apple'ın muazzam miktarda Flash-bellek sipariş ettiğini de daha önce buradan sizlere duyurmuştuk. Bu da, şirketin bir takım planları olduğu söylentilerini biraz daha güçlendiren ikinci ipucu olarak karşımıza çıkıyor.

Raporun bir diğer çarpıcı notu ise Apple'ın yeni netbook serisinin üretimini bundan sonra Quanta Computer'ın üstelenecek olması. Ancak tüm bu gelişmeler, Apple'ın nasıl bir cihazla kullanıcıların karşısına çıkacağını açıklamak için yeterli değil. En çok konuşulan konu, cihazın aslında netbook özellikleri sunan bir tablet olacağı. 10 inç'lik dokunmatik paneller ve ortaya çıkan tasarımlar bu fikri destekliyor. Cihaz gerçek klavyesi olmayan, dokunmatik ekran üzerinden kullanılan ve iPhone için özelleştirilmiş Mac OS X ile çalışan tam teşekküllü bir netbook olabilir. Yine de şimdilik temkinli davranmakta yarar var; Apple'ın sağı solu belli olmaz...

Google'dan, Microsoft'a ciddi teklif

Google'a göre isteyen istediği tarayıcıyı seçmeli.

Bilindiği gibi hafta başında Microsoft bir açıklama yapmış ve IE 8'in zorunlu yüklenme kapsamından çıkarıldığını bildirmişti.

Google sözcüleri de boş durmayarak Microsoft'a ciddi bir teklif yaptılar: Bu teklife göre Windows 7'de Internet Explorer 8 ile birlikte Google Chrome'u yükleme seçeneği de bulunmalı. Eğer Microsoft anlaşmayı kabul ederse, Windows 7'yi satın alanlar, Google Chrome'u web'den yüklemek zorunda kalmayacaklar. Kurulum sırasındaki tek mouse tıkları bunun için yeterli olacak.

Sözcünün düşüncesine göre, Windows 7'yi yükleyen kullanıcıların birkaç seçeneği olmalı. Microsoft'un karar vermesi için Haziran'a kadar vakti var. Ne karar vereceğiyse henüz netlik kazanmadı.

MSN'de kriz!!!

MSN kullanıcıları sürekli oturum açma denemelerine rağmen bağlanamıyorlar

MSN kullanıcıları defalarca oturum açma denemelerine rağmen her seferinde benzer hata kodlarıyla karşılaştılar. Bazen MSN'in oturum açılmış gibi görünmesine rağmen yazılanların karşı tarafa ulaşmadıkları hatasıyla da karşılaştılar.

Aslında MSN kullanıcıları bu duruma yabancı değil. Çünkü geçtiğimiz aylarda da bu gibi sorunlarla karşılaştılar.

Son iki yıldır aynı sorunlarla karşılaşan kullanıcılar bugün tüm gün yaşadıkları karmaşayı tartıştı.

Microsoft'tan bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.