Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

13 Mart 2009 Cuma

Eset Windows'u kilitledi!

Anti virüs devi Eset'ten korkutan hata!

Anti-virüs devi Eset'in NOD32 ve Smart Security'si Windows dosyalarını nasıl karantinaya aldı?

Anti virüs üreticisi Eset'in NOD 32 veya Smart Security yazılımlarını kullananlar, geçtiğimiz gün çok ciddi bir sorunla karşılaştılar. Eset'in son virüs güncellemelerini internetten yayınlamasından hemen sonra kullanıcılar Windows sistem dosyalarının her birinin birer virüs olduğuna dair (Win32/Kryptik.JX) uyarı pencereleri gördüler ve Eset bu dosyaları karantinaya alarak, erişimi engelledi. Durumu fark eden Eset yetkilileri hemen müdahale ederek kısa süre içerisinde yeni bir güncelleme yayınladılar.

Fakat bu sırada olan bir önceki güncellemeyi kurmuş kullanıcılara oldu. Eset yetkilileri sadece her 20 kullanıcıdan birinin bu durumda etkilendiğini açıkladı ve hepsinden özür diledi. "Durumu birkaç dakika içerisinde fark ettik ve hemen yeni bir güncelleme yayınladık" diye konuşan yetkililer, yeni güncellemenin yanı sıra karantinaya alınmış sistem dosyalarının nasıl tekrar kullanıma açılacağını izah eden bir de açıklama yayınladılar. Sorunla ilgili yayınlanan hata sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

PayPal kullanıcılarına müjde!

PayPal ile artık Türkiye'de bulunan banka hesabınıza da para transferi yapabilirsiniz.

Kısa süre önce Türkçe olarak yayına geçen PayPal, Türkiye'deki kullanıcılarına ödeme yapmaya hazırlandığını müjdelemişti ve sonunda Türkiye'de bunulanan bankalara para transferi yapmaya başladı.Ancak, PayPal Türkiye'deki banka hesabımıza para aktarma işlemini ücretsiz sunmuyor. Para aktarma işlemi için 0 - 599 TL arası tutarlarda işlem başına 6 TL komisyon ücreti kesiyor. 600 TL üzerindeki para aktarma işlemlerinde ise komison ücreti kesilmiyor. PAra transferi için beklemeniz gereken süre 5 - 7 gün arasında değişiyor.PayPal'ın Türkiye'deki banka hesaplarına havale hizmeti ile kredi kartlarına yapılan transferlerdeki sıkıntılarda sona erecek.

PayPal ile güvenli alışveriş

Ülkemizde giderek yaygınlaşan PayPal ile yurt dışındaki alışveriş sitelerinden güvenle ürün alablir, ürünlerinizi siteniz üzerinde PayPal aracılığı ile rahatlıkla pazarlayabilirsiniz.

Bilmeyenler için: PayPal nedir?

PayPal'ı sanal bir banka hesabı olarak düşünebilirsiniz. PayPal, e-posta adresi olan herkesin güvenli bir şekilde para transferi yapmasını sağlayan, online bir ödeme sistemidir.

PayPal kullanıcılarına aşağıdaki para birimlerinde para transferi yapma imkanı sunuyor:

ABD Doları
Kanada Doları
Euro
Sterlin
Yen
Avustralya Doları