Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

7 Mart 2009 Cumartesi

NVIDIA büyük bir saldırı başlattı

CeBIT'de kendini gösteren sadece ATI değil.

CeBIT'de şu ana kadar tam anlamıyla bir ATI şovu vardı. NVIDIA buna daha fazla sessiz kalamazdı. NVIDIA; kendi ekran kartlarını ve çipsetlerini kullanan notebooklarını dünyanın en hızlısı ilan etti. Temel olarak NVIDIA'nın notebooklarda kullandığı 4 adet GPU var: GTX 200M, GTS 100M ve GTX 280M, 260M ve GTS 160 ile 150M serileri.

Bunların hepsi HD oyunlarda yüzde 50 fazla performans gösteriyor. NVIDIA'nın Genel Müdürü Rene Haas'a göre, işlerini bilen kullanıcılar NVIDIA'yı tercih etmeli. Asus, Clevo ve MSI markaları şimdiden Geforce GTX 200M ve 100M'i kullanmaya başlamış durumda...

Google'dan yeni site!

Google TipJar: Paranız varsa bu siteye girin.

Google işi gücü bıraktı, paranızı nasıl koruyacağınızın ve nasıl para kazanacağınızın derdine düştü.


Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz, Google'ın da olaylara biraz daha farklı bakmasına yol açtı. Normalde ağırlıklı olarak arama, kullanıcı tecrübesi ve var olan hizmetleri geliştirmekle uğraşan Google, bu kez çok farklı bir proje ile ortaya çıktı. Projenin adı "TipJar" ve amacı size nasıl biraz para biriktirebileceğinizi öğretmek.

Herkese açık bir sosyal içerik sitesi olan TipJar, kullanıcıların tasarruf etmek için önerdiği farklı yöntemlerden ibaret. Şimdiye kadar 2000'den fazla kullanıcının kaydolduğu sitede, şu anda 1600'den fazla pratik ipucu yer alıyor.

İlk açıldığı günlerde basit ve herkesin aklına gelebilecek ipuçları yer alırken, kitlesi kalabalıklaştıkça ipuçlarının da kalitesi arttı ve artık gerçekten işe yarayabilecek püf noktalarına rastlamak mümkün.

Eğer siz de nasıl para biriktirebileceğinize dair yöntemler öğrenmek istiyorsanız TipJar'ı ziyaret edebilirsiniz. Ancak sitenin İngilizce olduğunu baştan söyleyelim...