Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

25 Şubat 2009 Çarşamba

Groups.IM Servisleri

Groups.IM ServisleriGROUPS.IM yeni bir IM grup sohbet servisidir. IM araçlarına dayanır MSN(WindowsLiveMessenger) ve Yahoo Messenger gibi , farklı IM araçlarını tek bir grupta sohbet etmelerini sağlamaktadır. GROUPS.IM Nisan 2008′de ilk olarak açılmıştır, şimdi ise dünya çapında 3 milyondan fazla üyesi vardır.

Yeni web2.0 servisi, GROUPS.IM ’i farklı IM araçları ile beraber sohbeti sağlayarak kullanıcı için toplu konuşmada en iyi ortamı oluşturur. WindowsLiveMessenger’in geçici sohbeti ile farklı olarak, GROUPS.IM ‘de sohbet bittiğinde kapanmaz daima oradadır.

GROUPS.IM, kullanıcıları kendi gruplarını ücretsizce oluşturabilir ve bunun bir limiti yoktur. Kullanıcılar arkadaşlarını, meslektaşlarını yada sınıf arkadaşlarını gruplarına katılmaya davet edebilir, sonrada birlikte sohbet edebilirler. Bir gruba girebilmek için , sadece grup adresini MSN (WindowsLiveMessenger) yada Yahoo Messenger listenize ekleyiniz. GROUPS.IM kişisel sohbet odası gibidir, üyeler birbirlerinin ve diğerlerinin sohbetlerini görürler.

GROUPS.IM ‘de ayrıca özel ve ilginç sohbet özellikleri bulunmaktadır, MaskeliBalo gibi. Maskeli Balo ile üyeler gizlice sohbet edebilir veya cesaretli olup rahatça konuşabilirler.

Şimdilik GROUPS.IM WindowsLiveMessenger ve YahooMessenger ile uyumludur; AIM, ICQ, Skype ve Gtalk gibi programları yakında destekleyecektir. Kullanıcılar aynı grupta messenger programları ne olursa olsun sohbet edebileceklerdir.

GROUPS.IM’e yakında tartışma ve galleri özellikleri eklenecektir. Grup üyeleri kendi bölümleri olacak, kendi ve arkadaşlarının fotoğraflarını paylaşabileceklerdir.

Çoklu-dilleri destekleyen ve ücretsiz olan bu servis, dünya çapında 3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Ayrıca günde 10 milyondan fazla üye giriş yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin: http://groups.im/

İletişim:
Leon
Email: BD@GROUPS.IM
MSN: ccweekly@hotmail.com
IM Group: group318298@hotmail.com
Türkçe Blog: http://tr.blog.groups.im

Bilgisayarınızdaki Küçük Casusları Silin

Bilgisayarınızda casus var mı? diye merak ediyorsanız ;

Başlat>Çalıştır> CMD diye çalıştırın ve enterlayın.

MsDos penceresi açılacak oraya ' net user ' yazıyoruz. Ve enter diyoruz. Eğer çıkan yazılarda support_388945a0 yazan birşey çıkarsa bilgisayarınızda casus var demektir; onu silmek içinde aynen şunu yazıyoruz :

' net user Support_388945a0 /delete '

şeytanın en tatlı sözleri

şeytanın en tatlı sözleriŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
1 - BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ
2 - DAHA GENCİZ.
3 - ALLAH (C.C) KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.
4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.
5 - EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.
6 - ZAMAN SİZE UYMAZSA SİZ ZAMANA UYUN.
7 - BİR ŞEY OLMAZ Allah(C.C) AFFEDER.
8 - BU KADAR GÜNAHTAN SONRA BİRAZ ZOR AFFEDİLİRSİN.
9 - FAZLA DÜŞÜNME KAFAYI YERSİN.
10 - CEHENDEMDE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNNETE GİRMEYECEK-MİYİZ. (Sanki kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)
11 - BİZ BÜYÜKLERİMİZ-DEN BÖYLE GÖRDÜK.
12 - AMAN HA DİKKAT BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.

ŞEYTAN VE DOSTLARI

Bir gün Şeytan, dünya çapında konvansiyonel bir toplantı için tüm dostlarını çağırmış.

Açılış konuşmasında demiş ki:

Müslümanların Camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur'an okumalarını ve gerçekleri öğrenmelerini de engelleyemiyoruz. Allah ve elçisi ile sağlam ilişkiler kurmalarını da engelleyemiyoruz.Allah ile bir kere bağlantı kurduklarında üzerlerindeki gücümüz kırılıyor. Dostları demiş ki: Gerçekten zor bir durum, peki ne yapalım?Şeytan demiş ki: Bırakın Camilere gitsinler. Fakat zamanlarını çalın, böylece Allah ve elçisi ile bağlantı kuramasınlar..

Sizden isteğim budur. Şeytan devam etmiş: Dikkatlerini dağıtın, böylece gün boyunca Allah ile hayati öneme sahip bağlantıyı kuramasınlar. Dostları şaşırmış: Bunu nasıl başaracağız?

Şeytan:
Hayatın önemsiz ayrıntılarıyla zihinlerini sürekli meşgul et! Müslümanların kulaklarına şunu fısılda: Harca, harca, harca.. Borç al, borç al, borç al..'

Kadınlarını işe girip uzun saatler boyunca çalışmaları için ikna et ! Erkeklerin haftada 6-7 gün, günde 10-12 saat çalışmalarını ve böylece hayatlarında boşluk kalmaması için planlar yap! Çocukları ile zaman geçirmelerini engelle!Evleri ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır! Zihinlerini o kadar meşgul et ki kendi iç seslerini (oto kritik, nefis muhasebesi) dinleyemesinler! Böylece kafaları karışacak, Allah ve elçisi ile zihinsel beraberlikleri kopacaktır. Bravooo, mükemmel fikir, diye alkışlamış dostları. Durun, daha bitmedi, diye devam etmiş Şeytan:

Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde, Cafelerde masaları gazete ve dergilerle doldur! Zihinlerini 24 saat haber bombardımanına tut! Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini, İnternete girenlerinin mailboxlarını, junk maillerle, sipariş katalogları ile, bahislerle, çekilişlerle, promosyon ürünleri ile ve boş umutlarla doldur! Gazete ve TV'leri ince yapılı güzel modellerle doldur ki kocaları dış güzelliğin önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarından hoşlanmasınlar! Kadınların, akşamları kocalarıyla ilgilenemeyecek kadar çok yorulmasını sağla! Eğer kadınlar, erkeklerin ihtiyacı olan sevgiyi veremezlerse, erkekler bu sevgiyi başka yerlerde arayacaklardır!

Çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için hikaye kitaplarını tavsiye et!

Doğaya çıkıp Allahın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları çok meşgul et, eğlence parklarına, fuarlara, spor karşılaşmalarına, oyunlara, konserlere, sinemalara vs götür! Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmaları sağla! Bizim işimiz fitne çıkarmaktır, bunu unutma! İslami dostluklar ve sohbetler yerine, taraftar-parti dostluklarını ve dedikoduları teşvik et! İşte plan bu! Futbol, hayatlarının odağı olsun. Futbolcuların isimlerini çocuklarına ezberletmeyi marifet saysınlar! Ancak İslamın şartlarını merak bile etmesinler! Kurnazca plan için dostları şeytanı çılgınca alkışlamışlar ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine, telaş içinde oraya buraya koşuşturacaklarına, Allah'a, Elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler. Sizce bu plan başarılı mı?