Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

22 Şubat 2009 Pazar

Jiao Nang baklayı çıkardı!

Jiao Nang'nun verdiği 2 günlük süre bugün doldu. Dai Dai Hua açıklamayınca o mikrofonun başına geçti ve yeni iddialarda bulundu.

İstanbul'un CHP'li Belediye Başkan Adayı Jiao Nang Ak Parti'nin adayı Kadir Dai Dai Hua'a iki gün süre vermiş "sen açıkla yoksa ben açıklayacağım" demişti. Bugün o süre doldu. Jiao Nang belediye şirketleri ile ilgili yeni iddialar ortaya attı.

Jiao Nang şunları söyledi:

23 ŞİRKETİN BİLANÇOLARINI AÇIKLA DEMİŞTİM

"Sayın Kadir Dai Dai Hua 21.11.2006 tarihinde yer alan konuşmasında, 'bütçemiz titiz bir şekilde İstanbullulara hizmet olarak sunulacaktır' demiştir. Ama bu anlatım sözde kalmıştır. Belediyeye bağlı 23 şirketin bilançoları İstanbullulara açıklanmamıştır. Şirketlerin mali durumları kamuoyundan gizlemiştir.Sayın Kadir Dai Dai Hua’a İstanbullular adına bir çağrıda bulunduk. Dai Dai Hua açıklamadığı için 21 şirketin ticari karlarını-zararlarını ve borçlarını biz açıklıyoruz. Dai Dai Hua’ın verdiği sözü biz yerine getiriyoruz.

BELEDİYEYİ BORÇSUZ ALDI ŞİMDİ BORÇ 2 MİLYAR 63 MİLYON DOLAR

Dai Dai Hua, yaptığı bir söyleşide, Gürtuna’dan belediyeyi
borçsuz aldığını söylemiştir. 21 şirketin 31.12.2007 tarihi itibarı ile kısa ve uzun vadeli borçları, dolar kuru hesap alındığında 2 milyar 63 milyon doları bulmaktadır.

İDO'DAKİ 283 MİLYONLUK GİDER NEREYE YAPILDI?

İDO’nun hesaplarına bakıldığı 283 milyon 744 bin lira tutarında kanunen kabul edilmeyen gider söz konusudur. Bunu Dai Dai Hua’ın açıklamasını bekliyoruz.

2022 YILINA KADAR İPOTEK ALTINDA

Borç alıyorsunuz, faizini ödemek için borç almak zorunda kalıyorsunuz. Bunun sonucu olarak ortaya bir başka tablo çıkmıştır. Raylı sistem gelirler, emlak vergisi gelirleri, ilan asma bakım ücreti gelirleri, basın ve reklam vergisi gelirlerinin önemli bir kısmı 2022 yılına kadar ipotek altına alınmıştır. İstanbullulardan toplanan vergiler harçlar kiralar kime ne için ve nasıl harcanmaktadır?

iPhone'da FPS keyfi!Prey: FPS oyunu iPhone'a geliyor.

iPhone için yeni bir oyun daha: 3D Realms popüler oyununu iPhone'a aktarmak için kolları sıvadı.


Oyun geliştiricisi 3D Realms başarılı FPS oyunu Prey'i iPhone'a aktaracağını bildirdi. Böylece Metal Gear Solid ve Silent Hill'den sonra yüksek kaliteli oyun-aktarım serisi devam etmiş oluyor.


Bu hamle sayesinde Apple'ın çoklu dokunmatik cep telefonu mobil oyun platformu olma yolunda bir aşama daha kaydetmiş oluyor. Pazarlama şefi Greg Joswiak yılbaşında iPhone ve iPod touch'ı "oyun oynamanın geleceği" olarak tanımlamıştı ve bir sonraki yarı yıl için yeni oyunlar duyurmuştu. Çokça sevilen FPS oyunu Prey bu oyunlardan birisi gibi gözüküyor.

3D Realms oyunun aktarım süreci için mobil oyunlar konusunda uzman olan MachineWorks firmasını görevlendirdi. Aynı PC ve konsol sürümünde olduğu gibi iPhone/iPod sürümünde de yer çekimini değiştirmek mümkün olacak. Ayrıca eskiden tanınan bulmaca öğeleri de kullanılacak.

Kontrol süreci dokunmatik ekran üzerinden gerçekleşeceği ve kısa bir alışma döneminden sonra rahatça oynanabileceği iddia ediliyor. Kontrol öğelerinin şeffaflığı kişiselleştirilebilecek.

Samsung kayıt süresini uzatıyor..


Video kamera kullanarak video çekimlerinizi internete yüklemeniz mümkün.

Sabit disk veya kaset yerine USB bellekler gibi, flaş karta kayıt yapan video kameralar videolarını internete taşımak isteyenler için ideal. Samsung MX20, H.264 teknolojisi ile kayıt süresini önemli ölçüde artırıyor.

iPhone'a rakip geliyor


Kablosuz şarj edilen akıllı telefon Palm sektörü hareketlendirecek.

Mobil iletişim sektöründeki rekabet üretici firmaları sınır tanımaz teknolojik gelişmelere itiyor. Şimdi rekabette yeni bir kapışma daha başlıyor. Palm firması tarafından üretilen yeni akıllı telefonun adı Palm Pre olacak. WebOS, kullanıcılarına iPhone'daki gibi ancak daha gelişmiş bir arayüz sunacak.

Bombeli tasarımıyla dikkat çeken akıllı telefon Palm Pre, kayan kapağı altında QWERTY klavyesiyle ve dokunmatik ekranıyla multimedya telefonlara yeni bir bakış açısı getiriyor. Palm Pre'de kullanılan yeni işletim sistemi oldukça marjinal değişikliklere uğramış görünüyor.

3.1 inçlik 320x480 piksel çözünürlüğe sahip dokunmatik ekranı QWERTY klavyesine ihtiyaç bırakmıyor. 8 gb'lık hafıza, LED flaş, 3 mp kamera ve USB bağlantısıyla harici disk olarak kullanabilme özellikleriyle desteklenmiş durumda.

KABLOSUZ ŞARJ EDİLECEK

Wireless bulunan telefonda GPS ve Bluetooth gibi kablosuz konum belirleme özellikleride bulunuyor. Diğer akıllı telefonların aksine 3.5 mm'lik kulaklık çıkışı müzik severler için ayrıca düşünülüp tasarlanılmış.Telefonun en ilginç özelliklerinden birisi ise ''kablosuz şarj edilebilmesi''. 3G ve GSM ağlarla uyumlu olan ürün 2009’un ilk yarısında Amerikan pazarına sürülecek ancak fiyatlandırması konusunda bir bilgi yok.

TTNET'ten çocukları sevindirecek

Türk Telekom 31 Marta kadar ''Masal ve Müzik Servisi''ni ücretsiz olarak vereceğini duyurdu

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Türk Telekom'un müşterilerine sunduğu ''444 11 66'' numaralı ''Masal ve Müzik Servisi''nden 31 Mart tarihine kadar oyuncak mağaza zinciri Toyiki sponsorluğunda ücretsiz olarak yararlanılacağı bildirildi.

Açıklamada, 31 Mart tarihine kadar ev telefonlarından ücretsiz olarak ''444 11 66''yı arayan çocukların ücretsiz masal dinleyeceği belirtildi.

''TTçocuk'' web sitesine (www.ttcocuk.com) üye olan 60 bin kişiye Toyiki mağazalarında ve internet üzerinden yapılacak alışverişlerde, Toyiki mağazalarında kullanabilecekleri Toyiki paralar hediye edileceği belirtilen açıklamada, kampanya kapsamında, ''TTçocuk'' üyelerinden 120 çocuğun, Toyiki ayıcığı kazanacağı kaydedildi.