Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

14 Şubat 2009 Cumartesi

Grup Hepsi Fan Sitemiz


Grup Hepsi, 4 kişilik bir Pop - R&B kız grubu. 2005 tarihli ilk albümleri "Bir" ile büyük başarı kazanan grup, 2006 yılında "Hepsi 2" albümüyle çıkışını sürdürdü. Sezen Aksu ile birlikte Pepsi'nin reklam kampanyası için bir single hazırlayan ve seri konserler veren grubun üyeleri çocukluklarından beri birbirlerini tanımaktadırlar. Grubun menajerliğini grup üyelerinden Cemre'nin annesi Şebnem Özberk yürütmektedir.
Grup Hepsi (Hakkında ki Düşüncelerinizi Buradan Yazabilirsiniz.)
Grup Hepsi Haberleri (Grup Hepsi Hakkında Haberleri Bu Alandan Paylaşabilirsiniz.)
Grup Hepsi Resimleri (Grup Hepsi Resimlerini Bu Alandan Paylaşabilirsiniz.)
Grup Hepsi Videoları (Grup Hepsi Videolarını Bu Alandan Paylaşabilirsiniz.)
Grup Hepsi Şarkı Sözleri (Grup Hepsi'nin Şarkı sözlerini burada bulabilirsiniz.)

Grup Üyeleri

2005 yılında kuruldukları günden beri aynı üyelerle yola devam eden grup 4 kişiden oluşmaktadır. Bunlar;
  • Yasemin YÜRÜK (Yasemin YÜRÜK Hakkında ki Düşüncelerinizi Buradan Yazabilirsiniz.)
  • Cemre KEMER (Cemre KEMER Hakkında ki Düşüncelerinizi Buradan Yazabilirsiniz.)
  • Eren BAKICI (Eren BAKICI Hakkında ki Düşüncelerinizi Buradan Yazabilirsiniz.)
  • Gülçin ERGÜL (Gülçin ERGÜL Hakkında ki Düşüncelerinizi Buradan Yazabilirsiniz.)
üye olGrup Hepsi Fan Sitemize üye olarak daha bir çok bölümden yararlanabilirsiniz.

Türkler Google çeviriyi sevdi

Türkler Google çeviriyi sevdiGoogle'ın çeviri hizmeti Türkiye'de büyük ilgi gördü.
Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Türk kullanıcıların daha ilk açıldığı günden günümüze Google Çeviri'yi etkili bir biçimde kullandıklarını belirterek, ''Kullanıcı yorumları, ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda sistem kendini hızla geliştirecektir'' dedi.

İçil, Google Çeviri'nin 10 yeni dilde hizmet sunmasıyla internet kullanıcılarının, arama sonuçlarında İngilizce internet sitelerini kendi dillerine çevirebileceklerini ve bilgiye daha rahat erişim sağlayacaklarını kaydetti.

Google için sunduğu hizmetlerin lokalizasyonunun büyük önem taşıdığına işaret eden İçil, ''Türkiye ekibi olarak görevlerimizden biri de bu lokalizasyon sürecine katkıda bulunmak. Bizim için lokalizasyon süreci ürünün lansmanından sonra da devam ediyor'' dedi.

İçil, kullanıcılardan aldıkları geri bildirimlerle servislerini sürekli geliştirmeye devam etmeyi hedeflediklerini dile getirerek, ''Google Çeviri'nin Türkçe versiyonu için de bu süreç devam ediyor. Amacımız kullanıcı izlenimlerine göre Türkçe hizmet veren Google Çeviri'yi geliştirmek ve kullanıcıların isteklerini tamamen karşılayacak bir noktaya getirmek'' diye konuştu.

Türkçe hizmetin başlaması konusunda tetikleyici bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan İçil, Google için Türkiye'nin, genç nüfusu ve internet kullanımı ile her zaman önemli bir ülke konumunda olduğunu ve bu önem doğrultusunda da Google Türkiye için lokalizasyon çalışmalarına her zaman önem verdiğini söyledi.

Mustafa İçil, Google'ın tüm servislerinin Türkiye'de çok yaygın olarak kullanıldığını belirterek, ''Google Çeviri için de bu aynı şekilde geçerli, Türk kullanıcılar daha ilk açıldığı günden günümüze Google Translate'i etkili bir biçimde kullanıyorlar. Türkiye'nin genç nüfusu da kullanım oranının yüksek olmasına başka bir neden olarak gösterilebilir'' dedi.

Talebin yoğun olduğunu vurgulayan İçil, Google Çeviri'nin Türkiye'deki internet kullanıcılarına en büyük katkısının, artık Türkçe olmayan içeriklerden de faydalanabilmeleri olduğunu belirtti.

İçil, artık kullanıcıların, desteklenen tüm Google Çeviri dilleri arasında çeviri yapabileceklerine değinerek, ''Örneğin İspanyolca bir internet sitesini Türkçe okumakla ilgileniyorsanız, Google Çeviri bunu sizin için gerçekleştirecektir'' dedi.

Sanal ortamda yapılan çeviri kalitesi dört dörtlük olmasa da, yabancı dil bilmeyen kullanıcıların, bilgileri gözden geçirmeleri için çok iyi bir araç olduğuna işaret eden İçil, şunları söyledi:

''Ayrıca yapılan çevirilerin eksik ya da tam doğru olmadığı durumlarda Google, kullanıcılara çeviri önerilerini girme fırsatını tanımaktadır. Bu noktada kullanıcılarımızın geri dönüşleri bizler için çok önemli.

Google Çeviri yeni hizmete giren bir servis. Kullanıcılarımızın yorumları, ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda sistem kendini hızla geliştirecektir. Servisin diğer dillerde başlangıç hikayesi de bu süreçte gelişmiştir.''

Google elektrik faturasını indiriyor!

Google elektrik faturasını indiriyor!Artık, 'Google yakında yemek pişirmeye de başlayacak' deseler inanacağız. Bu yeni hizmetiyle eletrik faturanız yüzde 15 iniyor.

Google’ın son zamanlarda ardı arkası kesilmeyen hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Fakat bu sefer ki hizmeti interneti ile ilgili değil. Google bundan sonra evinizde veya işinizde ne kadar elektrik harcadığınızı hesaplayacak ve faturalarınızı düşürmeye yardım edecek.

HANGİ ALET NE KADAR HARCIYOR, GOOGLE BİLİYOR

Hürriyet.com.tr'nin haberine göre; Google resmi sitesinde duyurulan ve şu an deneme safhasında olan “Enerji Bilgi Sistemi” evinizde bir ayda ne kadar elektrik harcadığınızın, hangi cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size grafiklerle beraber sunacak. Sizde bu veriler ışığında elektrik tüketimini düzenleyip tasarruf yapabileceksiniz. Site yapılan açıklamada göre deneme aşamasında olan bu sistemi kullanan kullanıcılar bir senede elektrik faturalarında %15 oranında tasarruf sağladı.

BUNUN İÇİN YAZILIM GELİŞTİRDİ

Tabii ki Google gelip bu verileri evinizden almayacak. Google’ın geliştirdiği bir yazılımı bilgisayarınıza indirip, evinizin elektrik tüketimi ile ilgili verileri bu yazılıma gireceksiniz. Ardından gerekli web sayfasına girerek tablolar halinde hangi cihazın ne kadar elektrik harcadığını görebileceksiniz. Bu sayede hangi cihazın ne kadar sürede, ne kadar elektrik harcadığını görebilecek ve bu verilere göre gerekli ayarlamalarınızı yapabileceksiniz.

Sistemin ne zaman hizmete başlayacağı ve hangi dillerde hizmet vereceği belirtilmedi.

8 kat hızlı internet başladı

8 kat hızlı internet başladıTTNET, mevcut telefon hatları üzerinden dijital veri transferinin en yeni ve en hızlı yöntemi olan VDSL2'i sunmaya başladı.

TTNET’ten yapılan yazılı açıklamada, yeni nesil hızlı internet VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line 2) hizmetini sunmaya başlayan şirketin, abonelerinin mevcut telefon hatları üzerinden internete erişim hızını 8 kata kadar artırdığı bildirildi.

TTNET abonelerinin, VDSL2 sayesinde müzik, video, interaktif oyunlar, görüntülü telefon gibi servislerin yanı sıra IPTV (internet televizyonu) ve VoIP (internet üzerinden telefon görüşmesi) gibi servislerden de yüksek performans ile yararlanabileceği belirtilen açıklamada, iş yerlerinin de TTNET İşyerim VDSL2 Paketi’ni seçerek; web sitesi, güvenlik, kurumsal e-posta servislerini yüksek hızda kullanabilecekleri kaydedildi.
İlk etapta 67 ilde başlayacak hizmetin kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılmasının hedeflendiği belirtildi.

Microsoft'u delirten hacker!

Microsoft'u delirten hacker!
Microsoft bu kez öyle sinir oldu ki hacker'ın başına ödül koydu.
Microsoft şirketi, "Downadup/Conficker" virüsünün arkasındaki "hacker"ı bulana 250 bin dolar nakit ödül vereceğini açıkladı.

Yayılmaya başladığı Ekim 2008'den bu yana tüm dünyada milyonlarca bilgisayara bulaşan virüsü bir kriminal saldırı olarak gören Microsoft şirketi, bu zararlı yazılımı yazan kişinin yakalanması gerektiğini belirtti.

İnternet bağlantısı veya USB flash bellek ile bulaşan virüsün şimdiye dek 12 milyon bilgisayarı etkilediği sanılıyor.

Rafet El Roman ve Yusuf Güney’in konser performansı

Rafet El Roman ve Yusuf Güney yeniden aynı sahnede. Birlikteliğin merkezi ise İstanbul. Geçmişten bugüne albümlerinde yer alan çeşitli şarkıları bir repertuarda seslendirecek olan Rafet El Roman, sahnesinde genç sanatçı Yusuf Güney’i ağırlayacak. İkili geçtiğimiz yıl birlikte seslendirdikleri, "Aşk-ı Virane" isimli çalışma ile sevenlerinden oldukça olumlu eleştiriler almıştı. Çok yakında albüm çalışmasında da dinleme fırsatı bulacağımız Güney, Rafet El Roman ile İstanbul'da ikinci kez birlikte sahne alacak.

Rafet El Roman ve Yusuf Güney’in İstanbul’da, Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da birlikte sahne alacakları konser 17 Şubat Salı günü, saatler 21:00'i gösterdiğinde başlayacak.

Kenan Doğulu, sevgililer gününde dinleyicileriyle beraber...


2009 yılına oldukça tempolu başlayan Kenan Doğulu, yoğun geçen ilk ay sonrasında, sevenleri ile bu kez çok özel bir günde bir arada. Doğulu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü, dinleyicileri ile birlikte geçirmeye hazırlanıyor. Konserin mekanı İstanbul Suada. Performans saatler 22:00'yi gösterdiğinde start alıyor.

Kenan Doğulu içinde bulunduğumuz yıl bir de albüm kaydı yayınlamayı planlıyor. Bu kayıt için de hazırlıklarını sürdüren Doğulu’nun, 2009 sürprizleri oldukça renkli.