Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

12 Ağustos 2008 Salı

iyinet seo yarışması iptal edildi !

İyinet seo yarışmasını iptal ettiğini açıklayan iyinetin bu kararı vermesin de ki sebep de oldukça komikti.

Sitesine yapılan saldırılardan dolayı yarışmayı iptal eden iyinet, bütün yarışmacıların 6 aylık emeğinide görmezden geliyor.
Sitemize koyduğumuz sponsor linkler, yazdığımız özgün içerikler, yarışma için parayla aldığımız text reklamlar ve en önemlisi vaktimizi bu yarışma için harcamamız boşunaymıştı.Yaptığımız herşey boşa gitti.Yarışma için yaptığımız masrafları emekleri kim karşılayacak tam anlamıyla rezillik.
İyinete 6 aylık hakkımızı helal etmiyoruz, en büyük günahlardan birisi de kul hakkı yemek.

Forum da Slytherin isimli üyenin yazmış olduğu mesaj da oldukça ilginç.
Slytherin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar;

Eskiden foruma emek vermiş bir takım üyeler mevcuttur eski mesajları ve konuları incelerseniz bu kişileri göreceksiniz.

Bu kişiler bundan 2 sene önce bu forumu bıraktıklarında bazı şeylerden şikayetçi oldular ve bıraktılar. Kimse onları umursamadı, dinlemedi.

İyinet türkiyenin en büyük webmaster forumlarından birisidir deniliyor? kime göre neye göre? bu forumda sadece yaltakçılık yapmak için kaş kişi var bir hesaplayın.

Bu yarışmaya katılırken siz zamanında bu kişilerin neden şikayetçi olduklarını görseydiniz. belki bu hatadan dönerdiniz.

Bence kendiniz düştünüz.

Bakın atalarımız ne demiş!!! Eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine eşek.

Zamanında "cocuk p*rnosu" kelimesinden böyle bir foruma hit sağlayan "iyinet" sadece bu günlerde altın semeri ile dolaşıyordu. Unutmayın ki altın semerli olması onun "eşek" olduğu gerçeğini hiç bir zaman değiştirmedi.

İnşallah bundan sonra hatalar yapmazsınız.

Hepiniz adına üzüldüm. Geçmiş olsun diyorum arkadaşlar.

Allah bir yerden alıyorsa emin olun başka bir yerden yüzünüzü güldürecektir.

Myrize Yarışmadan Çıkartıldı

forum.iyinet.com tarafından düzenlenen seo yarışmasında, uggur isimli üyenin myrizee'nin yapmış olduğu hileyi ortaya çıkartması, yarışmada 1. sırada bulunan myrize.org'un elenmesine neden oldu.
İşte uggur'un şok açıklamaları;seo yarışması haber


uggur´isimli üyeden AlıntıMesajı göster
Bu arada myrizenin bir mesajı dikkatimi çekti, bu arkadaşımız demiş ki :
"bu yarışmayı ben çok sevdim ya 1 aydır 1 link bile almıyorum ama ben bu yarışmada çok guzel şeyler öğrendim kendimi geliştirme açısından artık hayatım seo oldu yatıp kalkıp seo düşünüyorum "
Derken backlinklerine bakarken şu siteyi gördüm. http://www.tecs.ecu.edu/ Adı geçen sitenin kaynak kodlarına bakarsanız myrize ve bir grup siteye ait kodların bulunduğunu görürsünüz. Hack yoluyla kodların eklendiği varsayarsak bu arkadaşın yarışmayı sevmemesinde bir sakınca yok. pr6 .edu backlinkin etinden sütünden faydalansın o öğrendiklerini iyice geliştiredursun kimbilir daha ne kadar bu şekilde siteye zarar verdi, emeklerimizi gasp etti.
Helal olsun, ayakta alkışlıyorum...alkış

Myrize'nin suçlamalara cevabı ise oldukça ilginçti.ilginç

myrizee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1 kere o kodu oraya ben koymadım hacker bir arkadasıma kendi sitesine kodunu koymasını istemiştim oda oraya koymuş kendisini bulamadım gelince silmesini taleb edeceğim hayatımda site hacklemedim ve bilmemde bu işleri.
iyinet myrizenin yapmış olduğu açıklamadan sonra "yarismada hile yaptigi gerekcesi ile" diskalifiye olduğunu bütün kamuoyuna açıkladı.kurallara uyalım