Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

28 Haziran 2008 Cumartesi

Refleksoloji hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Refleksoloji hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji nasıl yapılır?

Refleksoloji nasıl yapılır?

Aromaterapi nasıl yapılır?

Aromaterapi nasıl yapılır?

Sıcak taş terapisi hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Sıcak taş terapisi hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Sıcak taş terapisi nedir?

Sıcak taş terapisi nedir?

Biyoenerji modern tıbbın yerini tutar mı?

Biyoenerji modern tıbbın yerini tutar mı?

Biyoenerjinin yan etkileri var mı?

Biyoenerjinin yan etkileri var mı?

Kimler biyoenerji tedavisi yapabilir?

Kimler biyoenerji tedavisi yapabilir?

Dofollow Pageranklı Blog Sitelerini Bulmak (resimli anlatim)

Dofollow Pageranklı Blog Sitelerini BulmakArkadaşlar Program No-follow ve Do-follow blog sitelerini isdediğiniz kategori veya anahtar kelime üzerinden çıkartıyor bunda en büyük avantajınız rakiplerinizin sitelerini nerelere eklediğini görebilir sizde aynı bloglarda yerinizi alabiliysiniz.
1 - Programı Buradan İndirin
2 - Programı yükledikden sonra sizden mail ve key isteyecekdir.
Mail adresinizi girip butonu basın ve mailinizi açıp maile gelen key şifresini programa girin.

Dofollow Pageranklı Blog Sitelerini Bulmak
Yanda Enter Keyvords phrase : bu kısıma örnek sohbet , chat , sağlık , iyinet webmaster forumu 2008 seo yarışması vsvs gibi kelimeler yazıp start demeniz yeterli olacaktır ve blogları listeleyecekdir.Sünnette Bunlara Dikkat!

Sünnette Nelere Dikkat Edilmeli?

Sünnet basit bir operasyon gibi gözükse de gerek fiziksel gerekse de psikolojik açıdan, yanlış uygulamalar, etkileri yaşam boyu sürecek sorunlara yol açabiliyor. Sema Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Kürşat Budan bu yüzden sünnetin profesyonel ellerde ve steril bir ortamda yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Neden sünnet yapılmalı?

Sünnet penisin uç kısmındaki sünnet derisinin penisin baş kısmı tamamen ortaya çıkacak şeklinde kesilmesi olarak tanımlanıyor. Yapılan araştırmalar sonucu Sünnet operasyonunun birçok faydası olduğunu belirten Dr. Budan;  “Sünnet, penis kanseri riskini azaltıyor. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların görülme sıklığını ve     eşi sünnetsiz olan kadınlarda serviks kanseri sıklığını düşürebiliyor. Yeni doğan erkek bebeklerde ise idrar yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığını on kat azaltıyor.” dedi.

Sünneti kimin yaptığı önemli

Sünnetin uygun koşullar ve hekimler tarafından yapılmaması sonucunda bir takım komplikasyonlar da yaşanabiliyor. Çocuğun yaşadığı geçici davranışsal ve fizyolojik değişiklikler, sünnet derisinin geri dönüşümsüz kaybı, kanama, enfeksiyon, cilt köprüsü, idrar yapamama bu komplikasyonlar arasında sayılabilir. Sünneti yapan kişinin eğitim ve deneyim düzeyi aşağı indikçe, veya toplu sünnetlerde olduğu gibi, ardı ardına yapılan sünnet sayısı arttıkça komplikasyon oranı da yükselmektedir.

Doğumdan hemen sonra sünnet gerekebilir

Sünnet, ya çocuğun ne yapıldığını anlayamayacağı ve yabancıyı tanıyamayacağı kadar erken dönemde, ya da sağlıklı iletişim kurulabilecek çağa geldiğinde yapılmalı. Bazı durumlarda yaşa bakılmadan sünnet yapılması gereken durumlar olduğunu söyleyen Dr. Kürşat Budan “doğuştan böbrek ve idrar yolları anormallikleri olan tüm çocuklarda erken sünnet gerekiyor. Sünnet derisinin uç kısmı normal idrar akımına izin vermeyecek kadar dar olan çocuklarda sünnet yapılmalı. Sık sık sünnet derisinde ve penisin baş kısmında iltihaplanmalar olan çocuklar ve 5 yaşına geldikten sonra sünnet derisinin geriye itilemediği durumlarda da sünnet gerekli. Bunun yanında da halk arasında peygamber sünneti olarak bilinen doğuştan anomalisi olan çocuklar da kesinlikle sünnet edilmemelidir”dedi. Sünnet’in lokal anestezi ile yapılabileceği gibi, şartlara ve ailenin isteğine bağlı olarak genel anestezi ile de yapılabiliyor. Ailelerin çocuklarını sünnet ettirmek için çocuk cerrahlarına ya da çocuk ürologlarına başvurmalarını tavsiye ediliyor.