Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

23 Haziran 2008 Pazartesi

Yorulmadan egzersiz yapın

1- Elektronik postayı kullanmayın

Biriyle birebir konuşmak varken neden klavyenin esiri oluyorsunuz? Bir iş arkadaşınıza bir şey söylemek gerektiğinde, mesajınızı kendiniz götürün. Masadan kalkıp her attığınız adım vücudunuz için bir kazanç, bunu asla unutmayın. Hem sorunlarınızı daha etkin çözmüş olacaksınız, hem de yağ yakacaksınız, bundan iyi bir şey olabilir mi?

2- Dik oturun

Dik oturan kişiler daha profesyonel görünmekle kalmıyor, ideal bir sırt hareketi de yapmış oluyorlar. Dik durmayı sağlayan kas grupları karın ve alt sırt kaslarıdır, yani her dik oturuşunuzda onları çalıştırırsınız. Hemen şimdiden iki büklüm oturmaktan vazgeçin!

3- Her boş anı değerlendirin

Bilgisayarınızın düğmesine basıp açılmasını mı bekliyorsunuz? Yoksa faks sinyali verip sayfanın elinize geçmesini mi? Durmayın, bu boş saniyeleri kendi yararınıza değerlendirin. Bacaklarınızı gergin tutun, sonra parmak ucunuzda kalkın. Bu iniş kalkışları birkaç kez tekrarlayın.

4- Fıkır fıkır olun

Araştırmalara göre yerinde duramayan kişiler durgun kişilere göre günde 4200 kilojul daha fazla harcarlar. Ayaklarınızı sallayın, ellerinizle masaya vurup ritim tutun, sakız çiğneyin. Unutmayın, vücudunuzun çalışmasını sağlayan en ufak bir hareket sizin için bir kazançtır, hem de efor harcamadan.

Yaz Diyeti

Yaz mevsiminin Gelmesi ile ile hepiniz Çok yakında tatile çıkacaksınız, ama hala kendinizi formda hissetmiyorsunuz. İşte size son fırsat! Fazla kiloları bir an önce vermek ve plajda gerine gerine salınmak için bu diyeti hemen uygulamaya başlayın. Bu Diyet i gerektiği gibi uyguladığınız takdirde yazın sizde plajda kumsalda rahat olabilirsiniz.

1. gün
Sabah: 1 kase kiraz, 1 dilim kızarmış ekmek, 30 gram beyaz peynir

Öğle: 1 tabak çoban salatası, 1 tabak kıymalı kabak yemeği, 1 dilim ekmek

Akşam: 4 adet ızgara köfte, 1 adet domates- salatalık- yeşil biber, 1 kase yoğurt,
1 dilim ekmek, 1 dilim kavun

2. gün
Sabah: 1 adet domates- salatalık, 5 adet zeytin, 30 gram beyz peynir, 2 adet galeta

Öğle: 1 adet ızgara biftek, 1 kase yoğrt, 1 dilim karpuz, 2 dilim ekmek, 2 adet şeftali,
1 kase yoğurt.

Akşam: 1 tabak karışık salata, 1 kase sebze çorbası, 1 dilim ekmek, 2 adet şeftali, 1 kase yoğurt.

3. gün
Sabah: 1 fincan şekersiz çay, 1 kaşık bal, 30 gram kaşar peyniri, 1 dilim diyet ekmek

Öğle: 1 tabak patlıcan salatası, 3 adet köfte, 2 kaşık haşlanmış yağsız makarna, 1 kase erik

Akşam: 1 tabak etli taze fasulye, 1 kase cacık, 1 dilim ekmek, 1 dilim karpuz.

4. gün
Sabah: 1 bardak soğuk süt, 2 dilim diyet ekmek, 30 gram beyaz peynir

Öğle: 1 adet karnıyarık, 1 kase yoğurt, 2 dilim ekmek, 2 adet şeftali.

Akşam: 1 tabak diyet tonbalığı salatası, 2 dilim diyet ekmek, 1 kase erik ve kiraz.

6. gün
Sabah: 1 dilim karpuz, 30 gram beyaz peynir, 2 dilim ekmek

Öğle: 2 dilim ekmek, 1 tabak zeytinyağlı bakla, 1 kase yoğurt, 1 kase kiraz

Akşam: 4 adet ızgara köfte, 1 tabak karışık salata, 1 adet haşlanmış patates, 2 adet şeftali

7. gün
Sabah: 2 dilim diyet ekmek, 1 adet haşlanmış sosis, 1 bardak şekersiz çay

Öğle: 1 tabak kıymalı bamya, 2 dilim ekmek, 1 domates- salatalık, 1 dilim kavun.

Akşam: 130 gram haşlanmış tavuk eti, 1 dilim ekmek, patlıcan salatası, 1 kase yoğurt, 1 kase erik.

Zayıflama Çayı "Lida" ya dikkat edin.

Geçen yıl 2 kişinin ölümüne yol açan ve ardından yasaklanan zayıflama hapı Lida, şimdi de çay olarak piyasaya sürüldü. İnternet üzerinden hiçbir izin alınmadan satılan ilaçla ilgili uzmanlar uyarıyor: ASLA KULLANMAYIN.
Meizi adıyla satılan Lida’nın türevi çayın kutusu, internetten 40-50 YTL arasında değişen fiyatlarla alınabiliyor. Günde 900 gram kilo verdirdiği iddia edilen “Meizi”, ‘orjinallida’, ‘bitkiselmucizeler’, ‘lidaturkiye’ gibi sitelerde satılıyor.

ŞİRKETE DAVA AÇILACAK

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, söz konusu ürünle ilgili kendilerine herhangi bir müracaatta bulunulmadığını ve bu ürünün satışına izin vermediklerini söyledi. Bakanlık ayrıca, insan sağlığını tehlikeye sokan şirkete dava açacaklarını açıkladı. Hızla zayıflamak isteyen birçok kişi tarafından kullanılan ürünün hayati tehlikesi bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar ise doktor kontrolü dışında bitkisel ya da başka tür ilaçların kullanılmaması konusunda uyardı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan İlkoca ise ilacın derhal toplatılması gerektiğini ifade etti. Prof. Dr. İlkoca, “Bilimsel olarak haftada 6.5 kilo verilmesi hiç sağlıklı değil. Biz 1 ayda en fazla 2 kilo verilmesini öneriyoruz. Söz konusu çay bu şekliyle asla kullanılmamalıdır” uyarısında bulundu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cankat Tolunay, “İnsan sağlığını hiçe sayan hatta ölümlere yol açabilecek bu ürünle zayıflanamaz” dedi. Yağ yakımını artırdığı iddia edilen çayın merkezi sinir sistemini tahrip ettiğini belirten Tolunay, “Bu çay tam bir aldatmacadır. Para kazanmak için insan sağlığıyla oynuyorlar” diye konuştu. (Takvim)