Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

3 Haziran 2008 Salı

Deniz Seki'nin kilo verme başarısının sırrı: Alkolü bırakmak

Deniz Seki, aldığı kilolar nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyordu

Ünlü diyetisten Taylan Kümeli'nin detoks programıyla hem alkolü bırakan, hem de 8 kilo veren Deniz Seki'nin çok mutlu olduğu belirtildi.

Seki'nin detoks programıyla yeni bir hayata başladığını söyleyen Taylan Kümeli,"Deniz Hanım hem alkolü bıraktı hem de kilolarına veda etti. Şimdi çok daha bilinçli. Karaciğerini detoks programı ile tamamen temizledik ve kendisini daha canlı bir hale getirdik" diye konuştu.

Kümeli'nin uyguladığı detoks programına İbrahim Tatlıses, Seda Sayan, Deniz Seki, Serdar Bilgili, Siren Ertan, Gülay Kamaz ve Emine Sabancı gibi isimler katılıyor.

Ünlü isimlere 'L3 Lifeshot' adlı bir program uyguladığını söyleyen Taylan Kümeli, bu programı şöyle anlatıyor: 'Karaciğeri destekleyerek zayıflamaya yarayan bu program aynı zamanda alkol ve sigaranın karaciğer üzerindeki yıkıcı etkisini azaltmak için de kullanılabiliyor.

Sevgililer Arası Burç Uyumları

Burç uyumları
Her gün milyonlarca insan hayatlarında olup bitenleri anlamak ve geleceklerini öğrenmek için burçlara başvuruyor. Gallup tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada burçlara inanan insanların oranı yüzde 55 dolayında. Astroloji ise milyar dolarlara varan bir sektör haline geldi.

Durum böyle olunca bilim adamları da bu alandaki araştırmalarına hız verdi. Manchester Üniversitesi uzmanları şimdiye kadar yapılan en büyük burç araştırmasına imza atarak “Sevgililer arasında burç uyumu önemli mi?” sorusuna yanıt aradı.

Uzmanlar İngiltere’deki 20 milyon evli çiftin nüfus kayıtlarından doğum tarihlerini ve burçlarını öğrendi. Tüm bu veriler bilgisayara yüklendikten sonra çiftlerin burç uyumları incelendi. Araştırma sonucunda astrologların belirttiği gibi burç uyumunun bir etkisi olmadığını ortaya çıkardılar. Sadece Aslan-Terazi ve Başak-Oğlak burçları çiftlerin birbirleriyle daha uyumlu olduğu belirlendi.

Astrologları kızdırdı
Manchester Üniversitesi’nin araştırması astrologları kızdırdı. Astrolog Liz Fielding, “Araştırmanın metodu yanlış, evliliklere değil boşanmalara bakmalıydı. Ayrıca burçlar kendi başlarına insanlar arasındaki uyum için yeterli değil. Yükselenlerin ve kişilerin yıldız haritalarının da göz önünde bulundurulması gerek” ifadesini kullandı. Araştırmayı yapan Dr. David Voas da çalışmalarının bilimsel verilere dayandığını belirterek, “Sonuç ne çıkarsa çıksın insanların fallardan ve burçlardan vazgeçmeyeceğini bilerek bu işe başladık” dedi.

En uyumlu çift Yengeç-Balık olarak biliniyordu
Astrologlar aşkta burçların etkisi olduğunu ileri sürerken dünyanın en uyumlu çiftleri olarak Yengeç-Balık burçlarını gösteriyordu. Ancak ünlüler dünyasında “Yengeç-Balık” burçlarına sahip olan Elizabeth Taylor-Richard Burton ve Bruce Willis-Demi Moore çiftlerinin evliliklerinin noktalanması da bu tezi çürütmüştü.

ASTROLOGLAR HÂLÂ “AŞKTA BURÇ ÖNEMLİ” DİYOR

Kim kiminle uyumlu?
KOÇ: Aslan ve Yay. Aslan realistik hedefler koymanıza yardımcı olur. Yay ise güven vaat eder.

BOĞA: Başak ve Oğlak. Başak, Boğa’nın başarı yakalamasına yardımcı olur. Oğlak Boğa için güvenilirdir

İKİZLER: Terazi ve Kova. Değişken İkizler’i Terazi elde tutabilir. Kova ise yeni fikirler üreterek İkizler’e yön verir.

YENGEÇ: Balık ve Akrep. Balık, Yengeç’teki enerjiyi Akrep ise gizli kalan tutkuları ortaya çıkarır.

ASLAN: Koç ve Yay. Koçlar’ın macera duygusu Aslan’ı etkiler. Yay ise yeni ufuklar açar.

BAŞAK: Boğa-Oğlak. Boğa, Başak’ı tamamlar, Oğlak ise ideallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

TERAZİ: İkizler-Kova. İkizler, Terazi ile ortak zevklere sahiptir. Kova ise zincirleri kırmasına yardımcı olur.

AKREP: Yengeç ve Balık. Yengeç duygusal anlamda tatmin eder, Balık ise motivasyonu artırır.

YAY: Koç ve Aslan. İdealist Yay’ın hayalini gerçekleştirmesine Aslan yardımcı olur. Koç yeni maceralar getirir.

OĞLAK: Boğa-Başak. Boğa aşkta güven, Başak ise hayatta başarının anahtarıdır.

KOVA: İkizler-Terazi. İkizler, Kova’nın detayları görmesine yardımcı olur. Terazi ise savurganlığını ortadan kaldırır.

BALIK: Yengeç-Akrep. Akrep Balık’ın hayalgücünü getirir, Yengeç zorluklar karşısında dik durmasını sağlar.

Sevgililer Arası Burç uyumu ve burç uyumları

İdrara Sıkışınca Beklemeyin!

Mersin Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Kıykım, belli bir yaştan sonra kadınların korkulu rüyası olan sistitten(idrar yolları iltihabı) korunmak için kadınlara şunları önerdi!

Mersin Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Kıykım, belli bir yaştan sonra kadınların korkulu rüyası olan sistitten(idrar yolları iltihabı) korunmak için kadınların idrara sıkıştıklarında bekletmemelerini önerdi. Kıykım bu konuda SAĞLIĞINSESİ ne şunları söyledi:

"Mesanede idrar ne kadar fazla bekletilirse orası o kadar çok çabuk enfekte oluyor. İdrarı tutmak hiçbir zaman iyi değil. 2008 yılında bu konuda bir yayın oldu. Buna göre; idrarını çok fazla tutanlarda bu tür enfeksiyonların daha sık görüldüğü tesbit edildi. Ayrıca idrara çok sıkışmak, bekletmek 20 mmHg kadarda kan basıncını yükseltiyor. Bu bağlamda özellikle kadınların idrara sıkıştıklarında fazla beklemeden tuvalete gitmelerini öneriyorum."