Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

10 Nisan 2008 Perşembe

Google Groups engellendi!

Google'un servislerinden olan Google Groups mahkeme kararıyla engellenmiş ve groups.google.com subdomaine giriş yasaklanmış.
Sitede yer alan engelleme mesajında şöyle yazıyor:
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Silivri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 14.03.2008 tarih ve 2008/15 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2008/15 of T.C. Silivri 2.Civil Court of First Instance.

Google'den açıklama
Google yetkililerince yapılan açıklamada ise, google gruplarına (google.groups) erişimin engellenmesi kararının alınmasına neden olan dava konusunun incelendiği belirtildi.
Yazılı açıklamada, google.groups'a Türkiye'den erişimin, yapılan bir şikayet nedeniyle engellendiği hatırlatılarak, "Kapatma kararının alınmasına neden olan dava konusunu inceliyoruz ve her zaman olduğu gibi Türk yetkilileriyle bu durumun en kısa sürede çözüme kavuşması için birlikte çalışmaya hazırız" denildi.

Google Groups Nedir?
Google tarafından ücretsiz olarak sağlanan çevirimiçi gruplar ve mail listesi servisidir. Google Groups kullanarak, ilgi alanlarına göre gruplar bulunabilir ve üye olunabilir. Grup sayfasına mesaj bırakılabildiği gibi, grup mail adresini kullanarak tüm liste üyelerine mail de atılabilir. Ayrıca, isteyen kendi grubunu kurabilir ve geçmişi 1981'e kadar uzanan Usenet haber gruplarına ulaşılabilir.(Google Groups - Vikipedi)

Burada sansürlenen sitelere girmenin yolunu anlattım.
Anlattıklarımı uygularsanız, engellenen sitelere girebililirsiniz.

Msn Avatarlari

Arkadaşlar Begendiginizi Alabilirsiniz :)Yahoo, Microsoft baskısına karşı ittifak arıyor


Yahoo, çok düşük olarak değerlendirdiği bir teklifle kendisini satın almak isteyen Microsoft'un baskısına dayanabilmek amacıyla medya grubu Time Warner'ın internet kolu AOL ile şirket evliliği ve rakibi Google ile ortaklık planlıyor.

Wall Street Journal gazetesinin, bu konuya yakın kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, bu amaçla görüşmelerini sürdüren dünyanın 3'üncü büyük internet şirketi Yahoo ile dünyanın 4'üncü büyük internet şirketi AOL, şirket evliliği konusunda anlaşmak üzere.

Ancak buna karşılık Microsoft'un da Yahoo ile birlikte satın almak istediği medya devi News Corp ile görüşmelerini sürdürdüğünü yazan gazete, bu müzakerelerin henüz sonuca ulaşmadığını bildirdi.

İnternet dünyasının devlerini bir araya getiren bu büyük manevralarla, online reklamda dünyanın 2 numarası Yahoo, hisse sahiplerine, Microsoft'un reddettiği satın alma önerisine alternatif getirmeyi amaçlıyor.

Yahoo, AOL ile evliliğin haricinde, milyarlarca dolar tutarındaki hisse senetlerini elinde tutan hissedarlarına da, Microsoft'un sunduğu önerinin çok daha üçerinde bir satın alma programı sunmuş oluyor.

Google ile ortaklığını dün duyuran Yahoo, ayrıca 15 günlüğüne kendi arama motoruna Google tarafından verilen reklamları koyacak.

Yahoo, kendisini satın alarak, Google karşısında online reklam alanında avantajlı olmak isteyen Microsoft'un önerisine iki aydır direniyordu.

Microsoft, yarısı peşin, yarısı hisse şeklinde olmak üzere Yahoo'yu satın almak için 42 milyar dolar teklif etmişti.

İlke olarak teklife karşı olmadığını belirten Yahoo ise Microsoft'un önerisini çok düşük bulduğunu bildirmişti.

Teklifini yükseltmeyeceğini gösteren Microsoft ise geçen hafta Yahoo'ya, satın alma önerisini 3 hafta içinde kabul etmezse miktarı düşüreceği ültimatomunu vermişti.

Kaynak : www.cnnturk.com

Microsoft'tan üç yeni ürün

Microsoft'un 3 yeni ürünü, Ankara'daki sektör temsilcilerine tanıtıldı.

"Bilişim Kahramanları Aramızda" temasıyla düzenlenen etkinlikte, yeni platformun, "Microsoft'un daha fazla verimlilik, performans, kolaylık ve kullanışlılık üzerine inşa edilmiş dinamik bilişim anlayışının doğrudan bir yansıması olduğu" vurgulandı.

Windows Server 2008; SQL Server 2008 ve Visual Studio 2008 ile birlikte en zorlu iş uygulamalarını yaratmak ve kullanmak için daha güvenli, daha dayanıklı ve esnek bir platform sunuyor.

Windows Server 2008, özellikle çalışma ağı kullanımı, ileri güvenlik özellikleri, uzak uygulamalara erişim, merkezi sunucu yönetimi, performans ve dayanıklılık izleme araçları, geliştirme ve dosya sistemi konularında işletmelere ciddi bir verimlilik artışı getirmeyi amaçlıyor.

Microsoft SQL Server 2008 ise farklı tipte verilerin saklanmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor; arama, analiz, raporlama, entegrasyon gibi, bu verilerden etkin ve verimli bir şekilde yararlanmayı sağlayan interaktif bir dizi hizmet veriyor.

Sistemin bir parçası olan Visual Studio 2008 de yazılımcıların yüksek kalitede ve zenginlikte sonuçlar veren, birbirleriyle bağlantılı uygulamalar geliştirmesini mümkün kılıyor ve kurumların doğru ve etkin kararlar almalarını sağlayacak bilgiye ulaşarak analiz etmeleri için gerekli altyapı ve araçları sunuyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, tanıtımda yaptığı konuşmada işletmelere yönelik akıllı, gelecek nesil, bütünleşik ve verimli bir platform yarattıklarını ifade etti.

Arkan, söz konusu ürünlerin, şirketlerin Türkiye için daha fazla değer üretmesine imkan sağlayacağını ve ekonomideki verimliliğin artmasına ciddi bir katkı oluşturacağını da kaydetti.

Kaynak : www.cnnturk.com