Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

9 Mart 2008 Pazar

Tehlike çanları Muro için çalıyor

Ali Eyüboğlu / Milliyet Televizyon
Kurtlar Vadisi Pusu”nun senaristleri diziye birçok yeni karakter kattı...
Ama bu karakterlerden hiçbiri “Muro” kadar sevilmedi...
Kurtlar Vadisi Pusu”yu yazanlar belli ki “Muro”ya diyalog yazarken müthiş eğleniyor...
Mustafa Üstündağ da rolünün hakkını veriyor...
“Muro”, bölücü terör örgütü yöneticisi, uyuşturucu kaçakçısı ve seri katil...
Adamda her türlü melanet var... Her diziye lazım bir kötü adam o...
Ancak söylemleri “Muro”nun o “hain” yanını unutturuyor ve onu aynı zamanda sempatik bir adam haline getiriyor...
İşte sırf bu nedenle Pana Film’e “Terör örgütü üyelerini böylesine sempatik göstermeyin” diye gelen tepkiler “Muro”nun suyunu ısıtıyor...
Şu sıralar “Kurtlar Vadisi Pusu”nun “en ilgi çeken karakteri” olan “Muro”, her an öldürülebilir...

google da ilk 15 'in içinde olmak

İnternetle az çok uğraşan herkesin hayali sanırım, google da üst sıralarda yer almak, her geçen gün google'ın kataloğu büyüyor ve her hangi bir arama sonucunda milyonların arasından sıyrılıp yukarılarda yer almak daha da zorlaşıyor.
Peki web sitenizin ilk 15 te yer alması için ne yapmanız gerekir?
Cevabı basit birincisi, yapılmamışı yapmanız ve bunu duyurabilmeniz, ikincisi ve az önce öğrendiğim yol ise, youtube aracılığıyla. Nasıl? diyorsanız buradan anlatan videoyu izleyebilir, yada yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.
Vidyo da anlatılan kısaca, google herhangi bir sey aratırsanız yüzbinlerce sonuç gelir karşınıza ancak, aynı aramayı youtube da yaparsanız karşınıza çıkacak sonuçların sayısı üç haneli rakamlara ulaşmayacaktır, yani sitenizde sözünü ettiğiniz şeyin videosunu da youtube a gönderirseniz, sitenizin ziyaretçi sayısı artacaktır.
İçerik ve tasarım da sağlamsa zaten, alexa da hızla yukarı çıkmamak için hiçbir nedeniniz kalmıyor.
Kaynak: bildirgec

Alexa da en iyi 20 sitesinin kapalı kalma süreleri


pingdom; alexa'nın verilerine göre en çok ziyaret edilen 20 web sitesinin 2007 yılı başından bugüne kadar kapalı kaldığı [downtime] süreleri yayınladı. Listeye göre yahoo hiç kapanmadan hizmet verebilen tek servis.

Rank Tracker ile arama motorlarındaki sıranızı öğrenin


Rank Tracker, web tasarımcılarına ve site sahiplerine sitelerinin popülerliği hakkında fikir veren bir uygulama. Internet kullanıcılarının sitenize özellikle hangi kelimeleri aratarak ulaştığını öğrenmek istiyorsanız bu ücretsiz analiz programı kullanabilir, sitenizdeki ilgili içeriği artırarak daha fazla ziyarete sahip olabilirsiniz. Rank Tracker çeşitli arama motorlarında birden fazla web sitesi hakkında sorgulama yapabiliyor. Uygulamanın yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Java Runtume'in yüklü olması gerekiyor.
Alıntıdır.

Bedava SEO Kitabı


Allen Harkleroad 10 yıldır çeşitli web sitelerini seo uyumlu hale getirmekle uğraşıp, deneyimlerini de SEO Secrets (SEO sırları) isimli bir kitapta toplamış. Bu kitabı da pdf formatında herkesin kullanımına açmış. 79 sayfadan oluşan bu kitabı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bedava Seo Programları

\
Cleverstat özellikle seo ile ilgilenenler için programlar üretiyor. Ürettiği bazı programları da ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Bu ücretsiz programların yaptıkları işleri web üzerindeki bazı sitelerden de yapabilirsiniz. Ama program kullanımı işi hızlandırdığı gibi verileri çeşitli formatlarda (csv, xls) dışarıya aktarma özellikleriyle ön plana çıkıyor.

\
Free Monitor for Google: Belirli anahtar kelimelerde sitenizin Google'da kaçıncı sırada olduğunu gösteriyor. Proxy kullanabilme, Türkçe'nin içinde bulunduğu ellinin üzerinde dil desteği, dışarı veri aktarma önemli özellikleri.


\
BackLinks Master: Adından anlaşılacağı gibi sitenizin backlinklerini kontrol eden bir yazılım. Google, MSN ve Yahoo arama motorlarından veri alabilme, dışarı veri aktarma, proxy kullanımı, url filtreleme önemli özellikleri.


\
PaRaMeter: Bir çok sitenin page rank değerini Google Toolbar'a ihtiyacınız olmadan bir tıkla hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Bu programda da dışarı veri aktarım özelliği mevcut.