Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

28 Şubat 2008 Perşembe

Grup Hepsi - Aşk Sakızı


Grup Hepsi, Eren BAKICI, Yasemin YÜRÜK, Gülçin ERGÜL, Cemre KEMER, Grup Hepsi Resimleri, Hepsi 1

Grup Hepsi - Olmaz Böyle Şey


Grup Hepsi, Eren BAKICI, Yasemin YÜRÜK, Gülçin ERGÜL, Cemre KEMER, Grup Hepsi Resimleri, Hepsi 1

Nasıl Back link alırız?

Yazan: Deniz COŞKUN (The Hawk)

Bu yazı sizler için çevirdiğim yabancı makalelerden elde etiğim bilgilerin bir birikimidir. Back-link almanın önemini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. İlgilenenler sitemizde kısa arama yaparak ilgili yazıları bulabilirler. Şimdi ise nasıl back-link alacağımıza dair bir yazı hazırladık. Çoğu zaten bilinen bu yönetemler sayesinde sağlam bir back-link desteğiniz olacaktır…

DİZİNLERE EKLEME

En meşhur yöntemdir sitenizi dizinlere eklemek. Bence en kolay ve kısa vadeli yöntem de budur. Çünkü ortalıkta bir sürü dizin var ve bununla da bitmiyor hangisine eklemenizin size daha yararlı olacağını söyleyen ve sizin için bunun listesini yapan siteler de var. Bu durumda sizin yapmanız gereken ilk şey sitenizi bulabildiğiniz her dizine kayıt etmek olmalıdır…

LİNK DEĞİŞİMİ

Link değişimleri de back-link almak için önemli bir yoldur. Bu durumda dikkat etmeniz gereken iki şey var. Birincisi elinizden geldiği kadar kendi sitenizin içeriği ile uzaktan veya yakından ilgili siteler ile link değişimi yapın. Sizin sitenizle alakası olmayan sitelerle ise size kısa zamanda bir şey kazandırmayacaksa link değişimi yapmayın. Yani burada pr değerinden ve ziyaretçi sayısından bahsediyorum. İkincisi ise webmasterlara spam yapmayın. Yani yüzlerce webmastera link değişimi yapmak istediğinizi belirten aynı maili göndermeyin. Belki bu işe yarar ama siz bile hangi webmasterın hangi sitesi ile link değişimi yapmak istediğinizi unutabilirsiniz. Hem bu sizin ciddiyetsizliğinizi ve işe çok emek harcamak istemediğinizi gösterir. Bu durumda link değişimi yapmak istediğiniz siteyi dikkatle inceleyin ve webmasterına bilgi içeren ve düzgün bir adet mail gönderin. Bu daha çok işinize yarayacaktır…

SAĞLAM İÇERİK

Evet benim ve hemen hemen herkesin sevdiği bir yöntem. Güzel bir site yapın ve kaliteli bir içerik oluşturun. Eğer insanların hoşuna gideceek bir şeyler varsa ve sitenize link veriyorlarsa o site gerçekten işe yarar bir site demektir…

FORUMDA POST ATMAK

Bu başlığı atmakta çok kararsız kaldım fakat sonradan yazmaya karar verdim ve bunu açıklamak istedim. Forumda post atmaktan kastım şudur: “Bir foruma kayıt ol ve oraya katkıda bulun.”. Bunun anlamı bir foruma kayıt olup linkinizi bin defa spamlamak demek değildir. Bir çok forum size imza için bir alan verir. Siz de oraya linkinizi yazarsınız buyurun size back-link. Eğer forumda dürüst ve düzenli bir postçu olarak tanınıyorsanız bu size o back-linkten hit de alacağınız manasına gelir. Spam yapmak sizi amatör göstermekten başka bir şey yapmaz. Zaten aynı gün bir arama motoru botu linkinizi görmeden yöneticiler tarafından silinecektir.

RSS BESLEMESİ

Rss beslemeleri içeriğinizin başka sitelerde bir köşe bir bant halinde paylaşılmasını sağlar. Yani içeriğinizin bir başka sitede orjinal sayfanıza verilen bir link ,le yayınlanması demek back-link almanız demektir. ..

MAKALE EKLEMEK

Eğer bir konuyla ilgili bilginiz iyiyse bilginizin bir kısmını yazılara dökün yani yararlı makaleler yazın. Yayınladğınız ve altında linkinizin olduğu her makale sitenize bir adet back-link demektir. Ve makale yazmanın asıl güzel tarafı ise genellikle başkaları tarafından kopyalanır ve başka sitelerde yayınlanır bu da yeni back-linkler demektir…

BİZE LİNK VERİN KODU

Sitenizin bir yerinde “Sitemize link verin” kodu için alan oluşturun. Bu kod basit bir html kodudur ve insanlar sadece kopyalayıp kendi sitelerine yapıştırırlar. Fakat yaratıcı olun sadece yazıdan oluşan kodlar vermeyin yani ufak ve büyük bannerlar hazırlayın kullanmak isteyen kişinin seçeneğine bırakın. Bu sayede kişi kendi tasarımına en uygun olanı seçer ve sitesinin bütünlüğünü bozmaz. Bazı kişiler sitelerinin dizaynını tamamlamak için bile sizin çok kaliteli ve güzel görünümlü bannerinizi kullanmak isteyebilirler. Bana kim link verecek demeyin. Eğer sağlam bir içeriğiniz varsa kodları kullanan birileri çıkacaktır. Ayrıca biz Türk milletiyiz ne zaman bonkör olacağımız belli olmaz…

LİNK SATIN ALARAK

Eğer paranız varsa size önereceğim son yöntem link satın almanızdır. Unutmayın madem parası ile satın alıyorsunuz o zaman muhakkak sitenizle ilgili bir başka siteden link alın yani size ya pr olarak yada ziyaretçi olarak veya en güzeli olan hem pr hem de ziyaretçi olarak dönemsine dikkat edin…
Teşekkürler…

SEO QUAKE : SEO analizleri

İnternet tarayıcınıza indirip yükleyebileceğiniz bir toolbar ile SEO analizlerinizi yapabilirsiniz. Sitenizin Pagerank, Yahoo, Dmoz gibi konularda durumunu özet halinde toolbarınızda sunmaktadır, ayrıca pek çok yerdeki durumunuzu da bu araç çubuğu sayesinde görebilirsiniz.

Bu SeoQuake araç çubuğunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın:

http://www.seoquake.com/

Mozilla firefox kullanıcıları soldaki, explorer kullanıcıları sağdaki yeşil kutudan programı indirebilirler.
İndirirken seçeneklere dikkat edin, “bar” olarak indirilmesini sağlayın. Aksi halde “bar”ı seçmezseniz sitenizin en üstünde ayrıca bir bar olarak çıkacaktır…

PR: Pagerank derecesi
I: Google tarafından indekslenmiş yazılarının sayısı
L: Backlink sayısı
Cashed: Google’nin sitenizi en son ne zaman indexlediğinin tarihi

Blogunuz için süper araçlar

PayPerPostPayPerPost
Kendi blogunuzda yazı yayınlamak için başkalarından para alın. Çok güzel bir olay aslında. Hem blogunuz için yeni içerik sağlamış oluyorsunuz, hemde para alıyorsunuz.

Nasıl mı? Anlatayım. Öncelikle PayPerPost’a üye oluyorsunuz. Sonra blogunuzda yayınlayacağınız yazıların değerini belirliyorsunuz. Örneğin 5$ belirleyelim. Sonra PayPerPost’un size özel oluşturduğu kodu sayfanıza yerleştiriyorsunuz. Bu kod, sayfanızda insanların sizden yazı yazmanızı istemeleri için bir link oluşturuyor. Mesela bir futbol klübü o linke tıklayıp “Parası neyse vercez, bizim hakkımızda bir yazı yaz, birkaç ta link ver sitemize” diyor. Siz de yazınızı yazıp blogunuza yerleştiriyorsunuz. Ve para cebinize iniyor. İşte bu kadar basit. İnanın bana çok dandik siteler bile bu yolla çok para kazanıyor. Örneğin http://www.texas-sweetie.blogspot.com/ blogunun sahibi bu yolla 1.540$ kazanmış. Siteye üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BloginSpaceBloginSpace
Bundan 60 yıl öcesinde insanlar ilk olarak televizyon sinyallerini uzayın derinliklerine göndermeye başladılar. Daha sonra uzaydaki zeki yaratıklarla iletişim kurabilmek için birçok farklı sinyaller gönderildi. Şimdi de sıra sizde. Blogunuzu uzaya sinyaller halinde tanıtmak istiyorsanız bu site tam size göre. Blogunuz sadece dünyalılara değil, galaksideki tüm zeki yaratıklara ulaşsın. Belki birgün onlar da size ulaşır.

BloggersChoiceAwardsBloggersChoiceAwards
Blogunuz için kaçırılmayacak bir tanıtım fırsatı. Eğer blogunuza güveniyorsanız, benim blogum kesin ödül alırdı diyorsanız buyru, gösterin marifetinizi. Blogunuzu oylamaya sunup başarınızı değerlendirebilirsiniz. Birçok kategoride yarışmalar mevcut. Başarılı bloglar “En iyi … sitesi” ünvanı alıyor. Denemeye değer. Site burada.

UrlBriefUrlBrief
Blogunuzun adresi çok mu uzun? Kısaltalım o zaman. Blogunuzun adresini ve diğer uzun linklerinizi kısaltabileceğiniz güzel bir araç. Üstelik oluşturduğunuz kısa adresi kullanarak sitenize girenlerin istatistiklerini de görebiliyorsunuz. Siteye üye olmanız da gerekmiyor. Tek yapmanız gereken sitenin ana sayfasındaki kutuya uzun olan adresinizi yazıp “Create URL” butonuna tıklamak. Birkaç saniye içinde kısa linkiniz hazır. Denemeye değer.

ZookodaZookoda
Sitenizin ziyaretçilerine günlük, haftalık veya aylık olarak sitenizdeki son makaleleri, yenilikleri, vs. gönderebileceğiniz ücretsiz online posta aracı. Hem de ücretsiz. Ayrıca, maillerin okunma istatistiklerini ve e-postadaki linkleri tıklayarak gelen ziyaretçilerin istatistiklerini görerek, blogunuzun başarısını test edebilirsiniz. Bu aracı kullanarak görsel açıdan gerçekten etkileyici e-postalar oluşturup sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

kaynak : www.paraicin.com

Ücretsiz, faydalı SEO araçları

SEO bir websitesi için çok önemli bir adımdır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve fazla hit almak için yapılması gereklidir. Bu bölümde internette var olan belli başlı ücretsiz SEO araçları bulunmaktadır. Bu araçları kullanarak websitenizin durumunu öğrenebilir, sitenizi daha SEO uyumlu hale getirebilirsiniz.

Tam Sayfa Pagerank aracı

Bir websitesi giriyorsunuz ve bu kullanışlı araç size o sayfadaki bütün linklerin Google Page Rank değerini gösteriyor.

Tam sayfa görsel PageRank aracı, verilen herhangi bir sayfadaki her linkin hızlı bir görselini sunmaktadır. Bu, Arama Motoru Pazarlaması / Arama Motoru Optimizasyonu için yardımcı olmaktadır çünkü, iç sayfalarınızın Pagerank değerine hızlı bir bakış yapabiliyorsunuz.

Sahte Pagerank Taraması / Pagerank Kontrol Edicisi

Herhangi bir alan adı girdiğinizde, bu özel hesaplayıcı hem PR değerini hesaplayıp hem de PR ‘nin yapay yada sahte olup olmadığı doğrulamaktadır.

Bir alan adı (”www.alanadı-A.com” gibi) girin daha sonra “submit” tuşuna basın. Eğer sonuçlarda çıkan URL ile sizin yazdığınız URL aynı ise, bir sorun yoktur. Ancak, “www.alanadı-B.com” gibi bir URL görürseniz, o zaman sahtedir.

SEO Skorunuzu Hesaplama

Sitenizin SEO Skorunu hesaplayabilir, “SEO Score” yazan kısımdan sitenizin ne kadar SEO ya ihtiyacı olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Ayrıca yandaki “SEO Browser” bölümünde daha iyi bir SEO için tavsiyeler bulunmaktadır.

Sitenizin skorunu hesaplamak için “www.domaintools.com/siteadı.com” şeklinde site adresinizi girmeniz yeterlidir.

Çoklu Data Center Link Popularitesi Kontrolü

Herhangi big Google Backlink güncellemesi hakkında bilgi sahaibi olmak istermisiniz? Bu araç size, birçok Google Data Center ‘dan gelen backlink sayılarını gösteriyor. Uygun, ilgili, bağlantılı gelen linkler SEO ‘nun en önemli bölümüdür. Eğer websitenizin başarıya ulaşmasını, arama motorlarında iyi sıralarda gözükmesini istiyorsanız, SEO stratejinizin büyük bir kısmını size ziyaretçi getirecek olan referans linklere ayırmalısınız.

Link popularitesi, sizin sitenize yönlendirilen linklerin sayısıdır. Bu araç size birden çok Google Data Center ‘dan gelen link popularitesi sayısını verecektir. Bu, değişmelerin ne zaman meydana geldiğini ve sitenizin populerliğinin azalıp veya arttığını gösterdiğinden dolayı, SEO için önemlidir, (Sadece Google içindir.)

Çoklu Data Center Sıralama Kontrolü

Birden çok değişik Google Data Center ‘lar bulunmaktadır. Her biri, aynı arama sorgusundan farklı sonuçlar ile cevap verme potansiyeline sahiptir. Çoğu zaman, bir Data Center ‘dan diğerine değişen sonuçlar görüldüğünde, Google ‘ın arama indeksini güncellediği anlamına gelmektedir.

Sayfada, bir URL girin ve sonra bir arama terimi yada anahtar kelime, veya deyimini girin.

Çoklu Data Center SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) Kontrolü

Herhangi bir anahtar kelime / deyim girin, bu araç size en üstte bulunan 10 Google sonucunu herbir Google Data Center ‘dan getirsin.

Link Değer Ölçme Aracı

Link Değer Ölçme Aracı ile sitenizdeki linkleri ne kadara satabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Bu araç ile sitenizdeki tek bir link için ne kadar ücret isteyeceğiniz hakkında tahmini bir bilgi verir. Tahmini değeri öğrenmek için bir URL girmeniz gerekecektir.

Backlink Analiz Aracı

Belirli bir siteye link veren bütün sitelerin listesini istermisiniz? Bu araç listedeki her bir site hakkında ilginç bilgilere linkler veriyor. Ayrıca hesap çizelgesi (CSV) şeklinde verileri ihraç etmenize olanak sağlıyor. Sıradan bir backlink kontrolü (link:alanadı.com) hangi sitelerin size link verdiğini bulmak için kullanışlı olabilir ancak Page Rank formülünün içinde birçok önemli etkenler bulunmaktadır.

1. Bir URL (http:// koymadan) girin ve “Query” tuşuna basın.

2. Kutucuklar - 1 veya daha fazla siteyi filtrelemek için gereken kutucuğu işaretleyip, “Query” tuşuna tekrar basın.

3. [W] [A] [G] [T] Linkleri - Backlink Analiz Aracı ayrıca her bir link yanında, “Internet Archives” [A] ‘e, “Who Is Source” [W] ‘a ve “Google cache” ([G] = Grafikli olarak, [T] = Sadece yazı) ‘e link vermiştir.

Backlink Analiz Aracının verdiği bilgiler:

* Domain e verilmiş linklerin sayısı

* Anasayfaya verilen linklerin sayısı

* Indekslenen Sayfalar (Yahoo daki site:www.alanadı.com aramasında çıkan sayfa sayısını gösterir.)

* Derin Link Yüzdesi (Anasayfaya verilen linkler ile domain e verilmiş linklerin karşılaştırılması.)

* Bütün tekil link veren domainleri bulur.

* Link veren domainlerin IP adreslerini ve tekil c blok adreslerini gösterir.

* .mil, .gov, .edu, veya .ac.uk gibi domainleri gösterir. (Bu sitelerden birinden gelen link, sıralama algoritmalarına göre daha fazla değer kazanmaktadır.)

* Backlink Analiz Aracı, 5 veya daha fazla sayfadan size link veren siteleri kalın ile işaretleyip, otomatik olarak kontrol eder.

* Bu araç Yahoo! API sini kullanır, CSV çıktılarına olanak sağlar.

Domain Yaşı Kontrolü

Sıralama potansiyeline gelince yaş çok önemli bir faktör haline gelmektedir. Bu araç girilen alan adlarının yaşlarını göstermektedir. Bu aracı bir domain adresinin yaşını öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Yaş faktörünün sıralamaya etkisi olduğu gibi, sitedeki reklamlardan veya sitenin satışından kazanılan parayı da etkilemektedir.

Alan adınızın yaşını öğrenmek için, [alanadı.com] gibi bir alan adı yazın ve sonra “submit” butonuna basın.

IP adresim nedir?

Şu anki IP adresinizin ne olduğunu gösterir.

Anahtar Kelime Zorluğu Kontrolü

Herhangi bir anahtar kelimeyi girdiğinizde, o anahtar kelimeyi sıralamalarda iyi yer almasının ne kadar zor olduğunu, güzel bir gösterge ile göstermektedir.

Bu araç, yaygın bilinen arama motorlarındaki anahtar kelime yoğunluğu ve doygunluğundan çıkarılan bir skora dayanmaktadır.

Araç, olabilecek 100 zorluk derecesi puanından (100 en zoru olmaktadır.) bir sıra atayarak, verilen anahtar kelimeyi ilk 10 da sıralamanın ne kadar zor olduğunu göstermektedir. Ayrıca Google ‘ın ilk 10 listelemesini de göstermektedir.

Sitenizin Bütün Sayfalarının Page Rank Değeri Ölçün

Sitenizdeki bütün sayfaların Page Rank değerini öğrenmek isterseniz, site adresini girin ve bekleyin. Bu araç size sitenizdeki bütün sayfaların Page Rank değerlerini gösterecektir.

Arama Motoru Sıralama Aracı

Herhangi bir websitesi girdiğinizde, bu araç herhangi bir kelime için, sizin pozisyonunuzu / sıralamanızı Google, Yahoo ve MSN içinde bulmaktadır.

Arama Motoru Sıralama Aracını, Google, Yahoo ve MSN ‘nin arama motoru sonuç sayfaları(SERP) ve belirli bir kelime için sitenizin hangi sırada yer aldığını göstermek için kullanabilirsiniz.

Adsense Kazanç Hesaplayıcı

Sayfa gösterimlerini, tıklanma oranlarını ve tıklama başına ödemeyi girdiğinizde, size günlük, haftalı, aylık ve yıllık Adsense kazancınızı gösteren bir araçtır. Eğer amacınız internette online para kazanmak ise, adsense başlamak için iyi bir seçim olacaktır. Bu aracı kullanarak potansiyel adsense gelirinizi hesaplayabilir, haftalı, aylık ve yıllık kazancınızı tahmin edebilirsiniz.

Boşluklar sırasıyla: Zaman Kapsamı, gün olarak (Time Span), Sayfa Gösterimleri (Page Impressions), Sayfa Tıklanma Oranı (Page CTR (%), Tıklama Başına Ödeme (Cost Per Click)

kaynak : http://www.sec1tane.com/2007/11/01/ucretsiz-faydali-seo-araclari/

Fenerbahçelileri Çileden çıkaran Geyikler


Soru: Fenerbahçeli genç taraftarların en cok kullandıkları cümle nedir?
Cevap: Bana Türkiye Kupasını anlatsana dede...

Soru: Türkiye kupasını kazandıklarını görmüş iki fenerli yan yana gelince ne yapılır?
Cevap: Aralarına girip dilek tutulur,fotoğraf çektirilir...

Soru: Fenerbahçelilerin çoğu neden Türkiye Kupasının rengini gri olarak hatırlıyor?
Cevap: Çünkü kupayı en son kazandıklarında televizyonlar siyah beyazdı...

Soru: Fenerbahçelilerin bir kısmı Türkiye Kupası'na inanmıyor,neden?
Cevap: Bazıları görmedikleri şeye inanmaz...

Soru: Arşimet bugün yaşasaydı neyi bulamazdı?
Cevap: Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı kaldırma kuvvetini...

Soru: Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı kazanması en çok hangi kitapta gecer?
Cevap: Rüya tabirleri kitabında...

Soru: Fenerbahçe Türkiye Kupasını kazanırsa sonra ne yapar?
Cevap: Playstation'ı kapatır ve yatar.