Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

14 Şubat 2008 Perşembe

FTP ile nasıl bağlantı sağlanır?

Bağlantı, tanıtıcı adı (host name) veya internet numarası kullanılarak iki biçimde yapılabilmektedir. Ancak uygulamada daha sık olarak tanıtıcı adı kullanılmaktadır. Bağlantının yapılabilmesi için; ftp bağlanılmak istenen tanıtıcı ad formatı kullanılmaktadır. Bir makinayla olan bağlantıyı kapatıp diğer bir makinaya bağlanmak için önce close ile bağlantı kesilip, open makina ismi ile yeni bağlantı kurulur. FTP ile bağlantı kurulduktan sonra temel Unix komutları kullanılarak işl emler yapılmaktadır.

FTP yapmak için neler gerekir?

FTP yapmak, bir bilgisayara FTP protokolü ile bağlanmak eylemini anlatan yarı Türkçe yarı İngilizce bir deyimdir. FTP yapmak için,
•bağlanacağımız bilgisayarın internet adresi (nümerik ya da sembolik formatta)
•bağlanacağımız bilgisayarda dosyalarına ulaşmak istediğimiz hesapla ilgili kullanıcı numarası ve varsa şifresi
•Internet erişimi olan, üzerinde FTP yazılımı bulunan bir bilgisayar
•bağlanacağımız bilgisayarda, FTP protokol komutlarını yorumlayacak çalışır durumda bir FTP Servis programı (FTP Sitesi) gereklidir.

FTP Nedir?

FTP (File Transfer Protocol) Internete bağlı bir bilgisayardan diğerine (her iki yönde de) dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir internet protokolü ve bu işi yapan uygulama programlarına verilen genel addır. İlk geliştirilen internet protokollerinden biridir. FTP protokolü ile bir başka bilgisayardan bir başka bilgisayara dosya aktarımı yapılırken, o bilgisayar ile etkileşimli-aynı anda (on-line) bağlantı kurulur ve protokol ile sağlanan bir dizi komutlar yardımıyla iki bilgisayar arasında dosya alma/gönderme işlemleri yapılır.

İyinet Seo Yarışması Hakkında

Aslında ben bu yarışmaya katıldığım da ilk 3 için yarışacağım hiç aklıma gelmemişti.Benim hedefim bu yarışmayı 1. yada 2. sayfada bitirmeye çalışmaktı.Çünkü seo konusunda kendime güvenmiyordum.Yarışmaya katılanları daha profesyonel olarak görüyordum.Bu yarışma kendimi test etmek için çok iyi fırsat oldu.
Artık hedefim ilk 3 de yarışmayı bitirmek.Daha uzun süre var ama her geçen gün kendime güvenim biraz daha artmakta.

Yeni Tema

Siyah temadan sıkıldığım için, bugün temayı değiştirdim."http://img293.imageshack.us/img293/1960/68hi7.gif" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor.
Böyle daha güzel oldu gibi."http://img508.imageshack.us/img508/4231/bar9to0uj.gif" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor.