Siz değerli misafirlerimize Türkü Kervanı harika bir müzik ziyafeti sunan Türkü Kervanı dinletmek için kuruldu.

1 Şubat 2008 Cuma

İyinet Seo Yarışması

Bugün de düşüş tam gaz devam ediyor."iyinet webmaster forumu 2008 seo yarışması" aramasında 10. sıraya kadar geriledim.

Marissa Mayer

Marissa Mayer Google'ın arama ürünleri kısmında başkan yardımcısı kızımız. İlginç röportajlar veriyor, SEO'lara tavsiyelerde bulunuyor, testlerin nasıl yürütüldüğünü açıklıyor. Google arayüzünün basit olmasını Larry Page'in html bilmemesine bağlıyor mesela. Eskiden failure aratınca Bush çıkmasının nedenini de açıklamış. Artık Bush çıkmıyor ve de sponsor linklerde neden olduğu yine deminki Marissa yazısına gidiyor.
ALINTIDIR.

Esin kaynağı olabilecek 153 web sitesi

\
piepmatzel sitesi ağırlıklı olarak css, seo, tasarım ve illustrasyon olmak üzere, çalışmalar(ınız)da esin kaynağı olabilecek 153 harika web sitesine yer veriyor.

Firefox seo ve şifre oluştur eklentisi (günlük)

SecurePassword Generator

Araçlar menüsüne yerleşen bu eklenti de karmaşık ve daha güvenilir şifreler oluşturmada size yardımcı oluyor.
İndirmek için tıklayın...

\

SEO for Firefox

\

Google veya Yahoo gibi arama motorlarında sitelerin sıralamasıyla ilgili pazarlama bilgilerini çekip getiren bir eklenti.
İndirmek için tıklayın... \

Webmasterlar için 211 SEO aparatı

\
Burda Webmasterlar için 211 SEO aparatı var.
Başlıca başlıkları:
SEO Reports, Search Engine Submission , IP Check - Is your IP/ Domain / Mail server is Blacklisted? , New SEO Tools , Alexa Tools , Backlink Tools , Code Validation, Combined Keyword Suggestion Tools , Combo Search Engine Ranking Tools , Compare Search Engine Ranking Tools, Domain Tools, Exchange Link SEO Tools, Google Ranking Tools, Google Sitemap Tools, Internet Bookmarking, Keyword Suggestion Tools , Keyword Tools, Link Popularity Tools, Misc Tools, MSN Ranking Tools, Page Rank Tools, Pay Per Click Tools , Related Page Rank Tools , Robots.txt Tools, RSS Tools, Search Engine Position Tools, Text Link Ad Value Tools, Toolbars, Track Ranking Tools, Web Site Optimization Tools, Yahoo Ranking Tools

15 adet SEO aracı

\
Burda seo (arama motoru optimizasyonu) ile ilgili 15 adet aracın incelemesini bulabilirsiniz.

Seo 101 ipucu

Bu sitede arama motoru iyileştirilmesinde (seo) kullanılabilecek 101 ipucu yazılmış.

Sitenizin SEO Skorunu Hesaplayın

Bu site sitenizin SEO skorunu hesaplıyor ve size bir puan veriyor. peki bu puan nasıl hesaplanıyor? site google pagerank,alexa rank,technorati rank,yahoo ve google'da diğer sitelerden verilen linklere ve google'da indekslenmiş sayfa sayısına bakarak sonucu ortaya çıkarıyor. Ayrıca başka bir site ile karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Blogculara seo

Blogculara özel seo 1 2 3 4

Bedava SEO Kitabı

\

Allen Harkleroad isimli bir vatandaş 10 yıldır çeşitli web sitelerini seo uyumlu hale getirmekle uğraşıyormuş. Deneyimlerini de SEO Secrets (SEO sırları) isimli bir kitapta toplamış. Bu kitabı da pdf formatında herkesin kullanımına açmış. 79 sayfadan oluşan bu kitabı buradan ücretsiz olarak doğrudan indirebilirsiniz.